• Martina Chomátová

Masáž plná motýlů jako elixír energie a pohody


Mám pár týdnů do porodu. Moje tělo už je nemotorné, unavené, já otrávená a nedočkavá. Představa porodu je pro mě spásou. Ačkoliv vůbec nevím, co a kdy mě vlastně čeká. Jasně, už jsem dvakrát rodila. I tak. Porod je něco tak nenaplánovatelného, že se můžu nechat jen překvapit.

Jenže právě ten fakt, že si teď nemůžu nic naplánovat, mě nejvíc žere a stresuje. Já tak ráda plánuju.


Moje tělo při předporodním rituálu zažilo nevídané hýčkání, a tak mě napadlo, že bych si zasloužila ještě masáž. Znám v Praze jednu bohyni přes masáže, která sídlí na Vyšehradě a dělá i výborné těhotenské, ale výlety do Prahy už jsem se rozhodla minimalizovat. Co teď s tím?

A pak mi najednou volá pětinásobná mamka ze sousedství. Povídáme si, sdílíme. “A co takhle motýlí masáže? Dělám je. Nechtěla bys?” “No jasně!” zakřičí moje těhotenstvím proměněné tělo a domlouváme termín.

Vlastně něvím, co si pod pojmem motýlí neboli metamorfní masáž představit.

“Jedná se o masáž reflexních oblastí páteře na chodidlech, dlaních a hlavě. Klient zaujme pohodlnou pozici v polosedu. Aplikace prostřednictvím jemné stimulace reflexních zón páteře na těle uvolňuje zablokovanou energii a aktivuje samoléčebnou schopnost organizmu. Zlepšuje zdraví, aktivuje vnitřní síly, vede k vnitřní harmonii, radosti a hojnosti.”

V den termínu usedám u Sáry na křesle s výhledem na skály nad Berounkou. Dělám si pohodlí, zavírám oči a nechávám se unášet péčí “motýlích” jemných doteků.


Moje tělo se boří hlouběji do křesla a já se soustředím jen na dech, uvolňuju se a nechávám o svou tělesnou schránku pečovat. Ženský dotek je všeobecně tak jemný a blahodárný. Skrze takový dotek se uvolňují emocionální bloky a traumata a mění se negativní životní vzorce.

Jak se začínám uvolňovat, přicházejí mi do hlavy i zajímavé vhledy. Ani je nestačím všechny zachytávat, ale mám z nich velkou radost. Přichází jako obrovská vlna kreativity a ano, právě jsem v jedné z nejkreativnější fázi mého života. Vždyť tvořím další nový život. Každou sekundu.

Sára se postupně věnuje mým chodidlům, dlaním a pokožce na hlavě.

Jsem nádherně zrelaxovaná, do těla se mi vlévá radost, pohoda a klid. Hurá. Takovou kombinaci jsem za poslední dny moc nepociťovala. Po masáži si ještě chvíli hovím na křesle a povídáme si. Svěřuju se s tím, jak jsem příšerně unavená a jaká témata si tohle těhotenství pro mě připravilo. Normálně moc neholduju kávě ani jiným nabuzovačům, ale poslední dobou jsem se 2 dětmi musela udělat výjímku, abych vůbec vydržela.


Od lékařů jsem dostala tip na doplnění železa. Od Sáry dostávám tip na ústní sérum Haevyl 3.1.

Už nějakou dobu jsem v úžasu, jakou moc mají homeopatika a Bachovy květové esence. Jsem moc ráda za jejich širší výskyt a že si k nim lidé nachází cestu namísto klasických chemických léků. Tohle sérum Haevyl 3.1 se dá nastříkat pod jazyk a tělo si samo harmonizuje energii. Pokud je potřeba nakopnout, nakopne, pokud je energie moc (například u hyperaktivních dětí), naopak ubere.

Je to skvělá náhrada za kávu a zelený čaj. Vitalizuje mysl a dokonce pomáhá zbavovat závislosti na antidepresivech. Skvělý objev. Kdykoliv klesám na mysli, šup a stříknu si pod jazyk. “To si budu stříkat teď furt,” napadá mě. Pravdou ale je, že se moje nastavení překlápí. S blížícím se porodem a po masáži přichází přijetí, klid a já si dopřávám odpočinek.

Nic není tak důležité jako naše pohoda a relax.

Všechny uměle vytvořené resty a stresy odkládám. Najednou nic není tak důležité jako moje pohoda, naladění na mimi a relax. Tohle motýlí hýčkání se mi líbí. Těším se zase na další. A taky mám radost z podpory žen, matek, které kolem mě jsou. Je to nádhera, když se můžeme navzájem obohacovat, inspirovat a pomáhat si. Kéž jako ženy tvoříme kruhy a sdílíme svou sílu.


#motýlímasáž #uvolněníbloků #sáraselucká #MartinaChomátová #těhotenství #ženskýdotek #PlayEveryday #uvolněnímysli #přírodníúleva

  • Wix Facebook page
  • Instagram App Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Social Icon
  • Blogger App Icon

© 2014 by Martina Chomatova Proudly created with Wix.com