top of page

Naše oblíbené hry No.1

Máme za sebou 3 měsíce hraní.

O efektech hraní už jsem psala. Teď bych se chtěla podělit o nějaké naše oblíbené hry.

CVIČITELKA A VÍLA

Jelikož máme doma psa a Ema mě při interakci s ním pozoruje, ráda ho také cvičí. Na procházkách na místní pole jsme nasbíraly různé květiny, šípek, trávu a podobné a vytvořily jsme vílu. Nakonec jsme vílu rozházely kolem a užívaly si jak létá ve větru.

víla.jpg

JAK ZAPOJIT TATÍNKA

Lepící páskou jsme polepily zem do tvarů silnic, kruháčů a parkovišť. Vytáhly jsme autíčka. A zapojily i kávovar ;) a bylo. Možná by šla i varianta s pívem. Ale nebylo třeba.

tatínek.jpg

DANCING QUEEN

Nejoblíbenější hrou i z dob poporodních neveselých stavů je pustit nahlas hudbu a vytančit se. Na fotce jsme udělaly koncert. Mým snem vždy bylo být zpěvačkou. Měla jsem mikrofón, stylové chatařské oblečky a na Boney M jsem zpívala jak šílená. Užila jsem si i aplaus a děkovačku.

Další naší oblíbenou hudbou je Jana Rychterová, Madonna, Gipsy Kings, Pharrell a jeho Happy.

tanec.jpg

NA MAMINKU

Jakmile dostala svůj první pořádný kočárek, hned uspořádala svou vlastní lekci Strolleringu. Aneb co dělá máma, umím i já. Odpočítává cviky, hopsá a kontroluje jestli všichni cvičí správně.


strollering.jpg

BOBOVÁNÍ

Dorazila bedna zdravé výživy. Co s ní. Uspořádaly jsme tedy Olympiádu v bobování. Zábava pro dítě i psa. Makačka pro mamku :).


sáňkování.jpg

ZUBY A OBLÍKÁNÍ

Čištění zubů není bůhvíjaká zábava. Tak jsme si vzaly s sebou opičku Moju a vyčistily jí zuby. Při čištění jsme říkaly:

čistím zoubky řízy řízy

ať jsou bílý jako břízy

čistím každý zoubek

ať je jako doubek

vyčistíme Patrika, Lukáše i Pepíka.

A pak už jmenujem každý zub, který čistíme: Johanku, Pepinu, Zuzku, Petra...atd.

Oblíkání občas bylo drama. Tak jsem hrála: "kam patří spoďárky? patří na hlavu?" a tak jsme 20minut lítaly po bytě. Nejdřív jsem měla spoďárky na hlavě já, pak Ema, nakonec pes.

Každodenní verze pak vypadá: "až Tě chytim tak Ti oblíknu triko" a takle jedu celý tělo, až je oblečená, vylítaná a já taky :).


oblíkání.jpg

NAKUPOVÁNÍ

Rozstříhaly jsme leták a šlo se nakupovat. Pro dědu boty, pro tátu pívo. Když docházely penízky, musely jsme zavolat, jestli na to máme. Když přišlo na placení, zaznělo jen "děkuju" za malý nákup, "děkuju moc" za nákup velký. Jak jednoduché.