Naše oblíbené hry No. 2

JÓGA

Často se u nás napodobují různá zvířata ve snaze zaujmout různé tělu libé asány. Nebo prostě jentak relaxujeme, zpíváme si s Lali co cvičí jógu a jejím kámošem Oliverem. Známe jejich básničky nazpamět.

joga.jpg

TVOŘENÍ HRAČEK

Kukajda Červená vznikla na dovolené z kaťat mého zesnulého dědečka a zbytků příze. Tak ho máme stále při sobě. Je to první Barbínka, kterou dostala. Má ji mnohem radši než ty další Barbínky, které dostala posléze. Pamatujete si na nějakou hračku, kterou vám někdo vytvořil? Má mnohem větší kouzlo a uvnitř horu lásky.

hračky.jpg

HOLKY PLNÉ EMOCÍ

Tyhle holky vznikly z jednoho návodu, který jsme našly. Vystřihaly jsme části obličeje, lepily a pojmenovávaly kde co je. Pak jsme jim dokreslily vlasy a těla a pojmenovaly je. A pak přišlo to nejlepší. Hrály jsme s nimi divadlo. Tak třeba přišla Sexy Kudrna a říká sexy hlasem: "Já jsem děsně sexy" a na to Drsná Pažitka odpovídá drsným hlasem: "no a co, mě to nezajímá. Já jsem Drsná. Drsná Pažitka". Na scénu přichází Uřvaná Hujera a řve: "uaaaaaa" a Vyjukaná Modelka se jen zmůže na: "juk juk". Sranda k popukání. Emoce mají pré a nikomu to nevadí.

holky.jpg

EMOĆÁCI

Hry s emocemi mě baví. Pokreslly jsme kamínky tužkou a nakreslily na ně nejčastější emoce. A pak už jen popisujem jak se kdo cítí. Popřípadě, když se nějaká emoce projeví u nás, vezmeme kamínek a vrátíme se k tomu. Nejsme přeci z kamene. Jsme živé bytosti. Máme emoce.

emoce.jpg

S DINOSAURY NA SCHOVKU

Měla jsem doma nálepky dinosaurů a tak jsem je polepila různě po bytě. Ema pak chodila a hledala je. Učily jsme se tím: samá voda, přihořívá, hoříííí. A té radosti, když našla. Pak chtěla ještě a ještě a ještě. Večer je všechny představila tátovi.

dinosauři.jpg

HRA NA TATÍNKA

Jedna z oblíbených her je prodávání palačinek. Dělá to totiž táta. Takže jsme udělaly naší vlastní Creperii Na cestě a Ema prodávala. Jenže má taky ráda zmrzlinu a jízdu na koníkovi. Takže pak prodávala i to.

creperie.jpg

HRANÍ VENKU

Venku, ale i doma hrajeme na koníky - klušeme, skáčeme, řehtáme. Nebo taky na raketu - ready, steady, gooo a raketa vzlétne do vzduchu. Při jakémkoliv domácím tvoření je pak o hru postaráno. Jednoduše tvoříme všichni.

blbnem.jpg

ZPÁTKY DO MINULOSTI

Není nic nádhernějšího než vytáhnout své staré hračky, oprášit je a pohrát si s nimi. Vrátí se vám staré vzpomínky a hned to proudí. Byla jsem překvapená, kolik jsem toho byla schopná jako dítě sama spíchnout :). Barbínky měly šatník jak modelky.

vzpomínky.jpg

BYTOVÉ HRANÍ

Krteček má spoustu dobrých tipů, co dělat doma. Například objímat se, tancovat, válet se po zádech.

Na koníky si hrajem různě. Tentokrát jsem měla ohlávku kolem kolen a musela jsem jezdit tam kam má paní zavelela. Občas mi dovolila se i napít. Takové hry dávají dítěti pocit, že může i samo o něčem rozhodovat.

Jelikož plastová kuchyňka už nebyla dost zajímavá, vytvořily jsme nový kuchyňský pult. A na něm vznikají různé lektvary. Například léčivá modelína s rajčetem.

Velká sranda je pak balónek v balónku. Vložte jeden balónek do druhého a ten vnitřní naplňte vodou. Jen samotný úkol je srandovní. Pak vnější balónek nafoukněte. Spousta legrace pro všechny.

balonek.jpg

A jak si hrajete vy?

Jaké jsou u vás nejkrásnější chvilky?

Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg
  • Wix Facebook page
  • Instagram App Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Social Icon
  • Blogger App Icon

ANDROMEDA,

ELFKA MALÁ

Laskavá kapitolka

z knihy příběhů

pro malé i velké

ke stažení ZDE