Naše oblíbené hry No.3

Další zážitky z našeho každodenního hraní...

TĚLO A RODINA

MaKu jsme dostali jako svatební dar s mým mužem. Je to bytost co se skládá ze všeho dobrého čím oba jsme. Má nalepovací oči, pusu, vlasy, srdce, zkrátka celé tělo. Ema tak chodí a odlepuje to co si říkáme, že má odlepit. Nebo naopak slepí vše a pak nalepujeme. A tak MaKu má nádherné kompletní tělo.

Nedávno byly dušičky a my jsme tak vytáhly knihu, kterou jsem vyráběla, když byla Ema miminko. Jsou v ní všichni členové rodiny. Ti co jsou stále s námi, i ti co odešli. A teď jsme jí vytáhly a povídaly si o všech blízkých. Mávaly jsme do nebíčka na dědy a babičku, kteří s námi už nejsou. Posílaly jsme jim pusinky, povídaly jim o tom jak se máme a jak si užíváme.

maku.jpg

HŘIŠTĚ

Na hřiště moc nechodíme, ale pokud přeci snažím se být taky aktivní. Ne vždy. Ale aspoň na chvilku se připojím a pokud mě místní atrakce unesou, přidám se. Kloužu se, houpu se, stavám bábovičky. Jsem jako exot. Tatínkové tohle taky umí. Maminky tak nějak ne. Byť si třeba nemají zrovna co zašpinit. Škoda.

hřiště.jpg

HRANA A TVOŘENÍ

Časopis HRANA zřejmě v prosinci končí. Nicméně objednávat se dá stále. Je v něm spousta skvělé inspirace jak si s dětmi hrát. Postupně ho budeme dokupovat a hrát si a hrát si a hrát.

Nekonečný obrázek se kreslí mokrým štětcem a sám se vybarvuje. Tak je potom každý hned jako Piccasso.

V tvorbě Lapbooků jsem na začátku, nicméně tuším, že mě to bude hodně bavit. V Makru jsem pořídila mnoho desek a teď budem tvořit témata podle sebe. Poslední byl na téma Play Day - zvířátka a lidé, kteří s námi byli. A nyní máme v plánu koníky. Knihy dostupné se nám zkrátka zatím nějak nezamlouvají. Tak si vytvoříme své studnice informací.

hrana.jpg

DEN STROMŮ

Stromy slavily svůj svátek a tak jsme chodily, objímaly je a zpívaly Happy Birthday to you. Jelikož v našem světě má Ema narozeniny každý den, rozhodly jsme, že i stromy si je zaslouží. Tak když to na nás přijde, slavíme i včera, dnes, zítra.

den stromů.jpg

PODZIMNÍ VÍLY

Milujeme vílí tématiku. Užíváme si podzim všemi doušky. A tak když stromy začaly schazovat své poklady, udělaly jsme si z ních nádherné vílí šperky. A pak udělaly i Lapbook s lístky okolních stromů. Bude se rozrůstat.

podzim.jpg

PSÍ HRANÍ

Máme doma jednoho čtyřnožce a tak zapojujeme do hrátek i jeho. Koupili jsme mu skvělou hru, která baví nás všechny. Jeho baví objevovat buřtíky, nás baví sledovat jak si počíná a co zas objevi. Emu baví objevovat za něj dřív. Frisbee je hrou pro všechny. Malé, velké, čtyřnohé. Házení je sranda pro psa i děti, sledovat tu show je pak sranda pro dospělé.

pes.jpg

Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg
 • Wix Facebook page
 • Instagram App Icon
 • YouTube Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Blogger App Icon

ANDROMEDA,

ELFKA MALÁ

Laskavá kapitolka

z knihy příběhů

pro malé i velké

ke stažení ZDE

Instagram

Hravé a laskavé čtení

o všímavosti k sobě

i okolí

andromeda.png
Sledujte Play Everyday
 • Wix Facebook page
 • Instagram App Icon
 • YouTube Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Blogger App Icon