top of page

Naše oblíbené hry No.3

Další zážitky z našeho každodenního hraní...

TĚLO A RODINA

MaKu jsme dostali jako svatební dar s mým mužem. Je to bytost co se skládá ze všeho dobrého čím oba jsme. Má nalepovací oči, pusu, vlasy, srdce, zkrátka celé tělo. Ema tak chodí a odlepuje to co si říkáme, že má odlepit. Nebo naopak slepí vše a pak nalepujeme. A tak MaKu má nádherné kompletní tělo.

Nedávno byly dušičky a my jsme tak vytáhly knihu, kterou jsem vyráběla, když byla Ema miminko. Jsou v ní všichni členové rodiny. Ti co jsou stále s námi, i ti co odešli. A teď jsme jí vytáhly a povídaly si o všech blízkých. Mávaly jsme do nebíčka na dědy a babičku, kteří s námi už nejsou. Posílaly jsme jim pusinky, povídaly jim o tom jak se máme a jak si užíváme.

maku.jpg

HŘIŠTĚ

Na hřiště moc nechodíme, ale pokud přeci snažím se být taky aktivní. Ne vždy. Ale aspoň na chvilku se připojím a pokud mě místní atrakce unesou, přidám se. Kloužu se, houpu se, stavám bábovičky. Jsem jako exot. Tatínkové tohle taky umí. Maminky tak nějak ne. Byť si třeba nemají zrovna co zašpinit. Škoda.

hřiště.jpg

HRANA A TVOŘENÍ

Časopis HRANA zřejmě v prosinci končí. Nicméně objednávat se dá stále. Je v něm spousta skvělé inspirace jak si s dětmi hrát. Postupně ho budeme dokupovat a hrát si a hrát si a hrát.

Nekonečný obrázek se kreslí mokrým štětcem a sám se vybarvuje. Tak je potom každý hned jako Piccasso.

V tvorbě Lapbooků jsem na začátku, nicméně tuším, že mě to bude hodně bavit. V Makru jsem pořídila mnoho desek a teď budem tvořit témata podle sebe. Poslední byl na téma Play Day - zvířátka a lidé, kteří s námi byli. A nyní máme v plánu koníky. Knihy dostupné se nám zkrátka zatím nějak nezamlouvají. Tak si vytvoříme své studnice informací.

hrana.jpg