top of page

Inspirace na hrátky

Jupíí jsou tu krásné teplé dni a tak můžeme trávit spoustu času venku, koupat se, brouzdat se v potocích, objevovat přírodu.

MANDALY ANEB LESNÍ UMĚNÍ

V letním pařáku jsou lesíky skvělým útočištěm. Sice ještě nenajdeme kolem spadané listí a kaštany, ale i tak příroda oplývá tolika dary, které můžem pro svou tvorbu využít. Sestavit mandalu, nebo jakékoliv jiné obrázky. Udělat řetězy z listů spojených větvičkami. Ze slámy vytvořit víly, panenky, andílky. Z pampelišek vytvoříme věnečky a zavzpomínáme na své dětství. Můžeme si vytvořit i přírodní oblečení, z trávy udělat sukýnky a obléct se jako divoženky či divomuži :). Přírodní materiál se dá využít na nespočet způsobů. Děti společnou hravost ocení a rodiče si odpočinou od každodenních starostí. Společně se tak nadýcháte čerstvého vzduchu.VODNÍ KRÁLOVSTVÍ


I když třeba nevlastníte zahradu, ale jen balkon či terasu, můžete si vytvořit skvělou koupačku. Jako bazén poslouží dětská vanička a do ní se dá naházet kde co. Kaštany z podzimu, omyté náčiní na pískoviště, kytičky, kamínky, atd. Další velkou zábavou jsou ledové kry. Můžete buď vysypat do lázně malé ledy z formiček (například Ikea vyrábí levná a zábavná), nebo dát do mrazáku v misce s vodou zamrazit i nějaké hračky - opět třeba kytičky, kamínky, plastové či jiné kuličky. Děti se tak i něco přiučí o fyzikálních zákonech a sranda je to okamžitá. Naše děti si do bazénku samozřejmě na zahradě nosí i trávu a hlínu a mají tak své jedinečné bahenní lázně. A co vy? Nechcete si taky dát své domácí lázně?


DOMÁCÍ ZMRZKA


Jelikož u nás doma vládne alergie na mlíko, musíme přes léto chřtány chladit jinými způsoby. A tak společně vyrábíme různé ovocné zmrzky a drinky. Základem u nás je banán. Pokud banány už začínají hnědnout, hodíme je do mrazáku a jenco přije chuť na zmrzku, necháme je na chviličku povolit a rozmixujem. Na podobný způsob tak můžem udělat jakékoliv jiné ovoce. Máte přebytek melounu? Kiwi, jahody, meruňky? Zamražte a až přijde chuť, zmrzka je hned hotová. Mixování navíc děti nesmírně baví a tak je můžete zapojit do společných prací.


MALOVÁNÍ NA OBLÁZKYKreativity není nikdy dost. Pokud pojedete v létě k vodě, nasbírejte jakékoliv oblázky a doma či na cestách je společnými silami můžete namalovat. Aby se barva nesmyla, je dobré je natřít na konec bezbarvým lakem. Popsat kamínky ať víte odkud je máte a hned si doma vyskládáte svůj vlastní prázdninový ráj.

Na oblázky jde malovat i pastelkou. My jsme si namalovaly takovéhle domáci emušáky - nejčastěji projevené emoce a hned si na ně hrály a povídaly příběhy. Pastelky kupodivu taky krásně drží a zábava je to vhodná i na cesty.

Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg
Nejnovější příspěvky