top of page

Knihy, které mi rozjasnily léto - část 1.

Přes léto jsem pobývala všude možně, nejvíce na chatě, kvůli stěhování našeho obydlí. A jelikož u Slapské přehrady chytáme mizerný internet a celkově mě osud odvál do ústraní, rozhodla jsem se hodně číst. Až zpětně vnímám, jak moc mi tyto tři knihy převrátily život vzhůru nohama. Jak moc jsem od té doby, co ke mně slova na jejich stránkách doplula, jiná, hravá, spokojená. A tak bych se ráda o mé tři tipy podělila.

AYN RAND - ZDROJ

Kniha zhruba o 800 stránkách se zdá být velkým oříškem. Fakt netuším, jestli jsem někdy přečetla něco objemnějšího. Nicméně s příchodem jiného stavu jsem tak nějak měla dost všech seberozvojových knih, práce na sobě a neustálého posunu. Chtěla jsem jentak být a vžít se, doslova vpít do příběhu, zajímavých situací a cizích životů. A tak jsem jednoho dne u kamarádky doma sáhla v jejich knihovně právě po tomto kousku. A nelitovala jsem. Definitivně jí řadím mezi nej knihy, které jsem kdy přečetla (spolu s knihami Synchronicita a Summerhill, o dalších dvou budu psát příště).

Příběh se odehrává zhruba kolem roku 1930 v New Yorku v oblasti architektury. Ale pokud vás budovy nijak nezajímají, věřím, že po přečtení budou. Já jsem hltala každou informaci a vzpomínala na můj milovaný New York a na každý jeho roh.

Kniha je plná i jiskry ať už životní či erotické. Je to prostě vzrušující čtení od začátku do poslední strany. A to je obrovský výkon na tolika stranách. A co mi kniha dala? Poznání. I přesto, že prvoplánově jsem ji nebrala jako rozvojovou či jak to nazvat, posunula mé uvažování o několik mílových kroků. Celé téma se totiž točí kolem toho, zda děláte, či žijete svůj život podle sebe, podle své podstaty, či jak to nazvat a nebo podle toho, jak by to zřejmě chtělo okolí. Aby jste se zavděčili.

Nic z těch úžasných objevů by nikdy nebylo na světě, kdyby jsme se všichni drželi zajetých kolejí, báli se vystoupit z komfortní zóny a nepřišli s něčím novým co bourá dosavadní chápání. Aneb věří snad ještě někdo, že je země placatá?

Pokud se také stále řídíte tím, co si o vás myslí okolí, pokud se bojíte vystoupit z řady a jít za svými sny, realizovat to po čem toužíte, doporučuju přečíst si knihu Zdroj jako takové palivo, které vás nabudí k posunu. A i pokud žijete každý den svůj nikým a ničím narušený punk, vesmír bez limitů, věřím, že budete obohaceni. Užívejte každou stránku. Ani nemrknete a 800 jich bude za vámí (či uvnitř vás?).

Play Everyday aneb svůj život si podle sebe dej