top of page

Hravá výzva


Upřímně se přiznám. Jsem sice hravá máma, ale hravost mi jde nejlíp s cizími dětmi, které si na chvíli půjčím a zas vrátím na povinnosti jejich rodičům. S tou mou princeznou mi ta hravost jde někdy ztuha. Musím ještě řešit do toho i ty zdánlivě nehravé aktivity a každodenní provoz. Když jsou nám hvězdy nakloněny, jde to hravě. Ale když je náročnější období, jde to ztuha. A v tom je právě ta velká škola. Takže každý den zas a znova zkoumám, učím se, co funguje, co ne. Co a jak dělat, jak mámovat nejlíp jak dokážu, nevypustit duši a přidat nám do života radost. Mám za sebou za poslední půlrok 2x stěhování. 7 měsíců s novým tělem rostoucím v mém těle. Leckdy mívám všeho toho okolního světa plný kecky. Nejraději bych se zahrabala pod tu krásnou podzimní peřinu listí a vyhrabala se na jaře.


Co z toho plyne? Trošku jsem hravě zlenivěla. Stále pro sebe téma hravosti zkoumám, ale přes léto jsem se dala spíš na školu hravosti pro dospělé. Hrát si s myšlenkama, hrát si s náladou, hrát si s tím co život přinese a jak to hravě zkoulit, ať mě to neporazí. Dělo se toho a děje stále dost a tak škola je to bohatá. A tak ta dětská hravost šla stranou. Taky z důvodu toho, že jsem se cítila už nějak moc vyhraná a potřebovala jsem zas na chvíli nasytit tu dospělou vlnu, než se přivalí ten další člen do naší rodiny. Což neznamená, že bych omezila aktivity a sdílení s Emons. Jen toho bylo podstatně míň a to se taky projevilo na našem vztahu. Samozřejmě nemile.


Ale už mi v tom samotný neni dobře, takže jsem se rozhodla vrátit se k tý hravosti, kterou jsem objevila. Jelikož se nechci nutit do stavění kostek a podobných věcí, na které si dítě určitě vystačí samo, rozhodla jsem se testovat, které z mých mnoha zálib budeme sdílet s Emou. Myslím si, že spoustu zálib můžeme sdílet a budovat tak náš ojedinělý a krásný vztah. A tak jsem probrala seznam svých oblíbených aktivit. Můžete si ho napsat taky. Uvidíte kolik toho je možné provozovat i s dětmi a obohatit tak jejich repertoár aktivit.


Miluju výzvy a nejvíc tu mou hravou. A hodlám se na ní znovu zasoustředit, protože do mého života přinesla nejvíc štěstí, radosti a spokojenosti. A nejen do mého. Tak tedy - každý den alespoň chvilka času v naší společné bublině hraní, jakákoliv aktivita, která naše světy propojí. A jak mi to půjde, o tom budu psát. Spojím hravost s mými dalšími zálibami - psaní a psaní deníků. Takže tedy MŮJ HRAVÝ DENÍK začíná...26.10.2015 Můj posvátný den hravosti :D.


Play Everyday aneb každý den si hrej

Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg