KAMPAk za kulturou?

Taky byste rádi chodili za kulturou? Inspirovali se divadelními kousky, ale teď...teď když máte děti tak to prostě nejde? Nemáte hlídání? Nebaví vás dětská divadla? Nějak to nemůžete rozlousknout?


No tak na to si musím pěkně posvítit. Myslím totiž, že to má řešení.


Když se narodil náš Fikus, začala starší Emonska chodit s babičkama do divadla. To bylo něco, na co jsem se vždycky nesmírně těšila. Kultura s mou malou princeznou. Jenže co teď, když mám u sebe pořád toho malýho přicuclíka? A tak jsem vždycky seděla doma a fňukala si do polštáře. Bylo mi líto, že se musím spoléhat jen na to, že mi někdo podá stručnej výcuc.


A pak jsem se rozhodla přestat fňukat a něco s tím udělat.


Sedla jsem si k počítači, zadala wéwéwé stránky divadla Kampa a během pár vteřin objednala lístky na dvě představení pro celou rodinu. Jo! Čtete dobře. PRO CELOU RODINU. Fikus teda lístky pro sebe ještě nepotřebuje.


Jak se divadlo blížilo, těšila jsem se jak malej Jarda. Zamotala jsem si Fikuse do šátku, vyšňořila sebe i malou princeznu, nechala se nasadit princem do kočáru a jelo se. Kampak? No přece na Kampu. Tam u tý Čertovský strouhy to mám totiž moc ráda. Miluju ty okolní uličky, posezení nad pívem a piknikem na louce a objevování všech pokladů kolem.


Představení se jmenovalo RONJA DCERA LOUPEŽNÍKA.

Milovala jsem ten příběh jako malá a teď jsem si tam s tou mou malou dcerkou odžívala všechny jeho dramata. Zcvrkla jsem se v těle, občas jsem pohoupala a ukonejšila Fikuse v šátku a nespustila z herců oči. Pokaždé, když jsem u nich na představení, stane se to samé. Celý čas ani nedutám a jen sleduju dění, učím se, zvědomuju si své vnitřní procesy a odcházím nesmírně obohacená.


Tentokrát jsem nevěřícně sledovala jak při tématu rodičovství v nás vlastně vede vnitřní souboj naše srdce a ego.


Poprvé jsem byla v divadle Kampa na představení "děvčátko Momo a ztracený čas" s mým mužem. Kolem jeviště cupitaly malé děti a vše si tak nějak plynulo po svém. Jinak než tam za dveřmi venku. Když jsme pak dojeli domů, shodli jsme se s mým mužem naprosto naráz, že nastal čas. Nastal čas se rozrůstat a přivítat novou bytost.


Od té doby na to ráda vzpomínám a nevynechám jediné představení pro malé či velké. Jestli se nudíte u dětských představení jako Pejsek a kočička, tak si doopravdy myslím, že tady se nudit nebudete. A pokud si fakt myslíte, že chodit na dětská představení je trapný a nedospělý, tak například pro ženy doporučuju Natashu Burger ve Vlnách. Nebo teď chystají nové představení pro ženy o potratech různých druhů. Že to je vážné téma? Umí tam i koketovat s vtipem a nadsázkou.


Jak to vím?


Protože se tam vždycky zakecám s paní Duškovou a nedá mi to, abych nepěla ódy na to, čím obohacuje kulturní nebo alespoň můj vnitřní svět. Co kus to nádhera. A víte co je na tom ještě zajímavé? Celkově vás divadelní návštěva rozhodně finančně nezrujnuje. A pak se děti rozběhnou po parku, napočítáte spolu žluté tučňáky u Sovových mlýnů a celkově věřím, že si tu lokální energii užijete.

Takže KAMPAK příště? Na Kampu ;) Třeba s námi na Kvaka a Žbluňka :D

Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg
 • Wix Facebook page
 • Instagram App Icon
 • YouTube Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Blogger App Icon

ANDROMEDA,

ELFKA MALÁ

Laskavá kapitolka

z knihy příběhů

pro malé i velké

ke stažení ZDE

Instagram

Hravé a laskavé čtení

o všímavosti k sobě

i okolí

andromeda.png
Sledujte Play Everyday
 • Wix Facebook page
 • Instagram App Icon
 • YouTube Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Blogger App Icon

EBOOK ZDARMA

Martina Chomátová
Mou vášní je hledat ve světě (a v sobě) hravost. Sdílím své příběhy
a inspiraci na cestě z poporodních depresí ke spokojenosti. Jsem autorkou ebooku s hrou Jak rozehrát partnerství, knihy o všímavosti pro malé i velké Andromeda, elfka malá a knihy o cestě k dospělácké hravosti Vyhrála jsem depresi.
S mým mužem Jakubem pořádáme workshopy Wim Hof metody.