Cestou necestou

Když si vzpomenu na své bezdětné já, jednou z aktivit, o kterých jsem vždy snila až jednou budu mít děti - BÝT ČASTO V PŘÍRODĚ, na cestách. A tak mě sice baví putovat online světem, psát a nechat se inspirovat. Ale vodcamcaďpocamcaď.


Bydlíme hned pod jedním z nejkrásnějších elfích lesů co znám, tak by byl hřích nechodit tam sosat energii a lekce přírody, že?


Jsem vděčná svému čtyřnožci aktivnímu, že mě skoro každý den vyžene na procházku mezi všechnu tu krásu ven a já můžu objevovat svět (skoro) jako dětskýma očima.


A co se od přírody učím?


Každá procházka, každý výlet mě něco naučí. Příroda je moudrá. Nic mi necpe, nevnucuje. Čeká, až si sama pro radu dojdu, až ji sama uvidím, pochopím. Učí mě o životě, o světě, o vesmíru. Učí mě jak žít, jak svou cestou jít.


A co jsem se naučila dnes?


Kráčela jsem zelení a kochala se tou krásou. Spadne hejno kapek a hned je všechno jinak. Obdivovala jsem velikány stromy, jak se různě klenou nad mojí hlavou. Sledovala jednotlivý jejich lístky. Šla jsem s pusou a očima dokořán a naslouchala jejich slovům.


- Copak se listy srovnávaj mezi sebou? Hašteřej a pokřikujou, kdo je krásnější, větší, zelenější? Kdo má v sobě větší dírky, kdo je bez děr? Kdo je dokonalej, kdo ne?


- Copak se stromy srovnávaj? Kdo vyrostl rychleji? Kdo vejš? Kdo je rovnější? Kdo křivější? Jentak si hledí shůry, se spokojeností sobě vlastní.


- Copak někdo ze zmíněných řeší koloběh života? Copak se listy rozčilujou, že na podzim opadaj? Že jsou ze stromků holobrádci?


A tak jsem kráčela mezi těmi moudráky a kochala se jejich krásou. Nasávala i jejich moudrost a bohatství. A protože příroda má pro všechny z nás nekonečné lekce, zcela zadara, každý den, snažím se přidávat návštěvu přírodních krás do každé z mých hravých tras.


Tak až vás zase začnou hltat myšlenky a na paty vám bude šlapat stres, nechte se inspirovat. Přírodou nebo hravostí na cestách. Ráda vás budu na místa skrytá či odkrytá slovem doprovázet.


A nebo jen naslouchejte tichu, zpěvu ptáků, bzukotu hmyzu. Oni vám trasu napoví, pár lekcí utrousí, energií nabijí a než se nadějete, myšlenky či stres z pat vám slezou, po hlíně se svezou.


Play Everyday aneb do přírody se i Ty vydej

 

PONAUČENÍ PRO MĚ:

- s nikým se nesrovnávej, jsi originál

- přijmi co je teď - nic lepšího neexistuje

- když Ti neni hej, na cestu se dejPředprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg
 • Wix Facebook page
 • Instagram App Icon
 • YouTube Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Blogger App Icon

ANDROMEDA,

ELFKA MALÁ

Laskavá kapitolka

z knihy příběhů

pro malé i velké

ke stažení ZDE

Instagram

Hravé a laskavé čtení

o všímavosti k sobě

i okolí

andromeda.png
Sledujte Play Everyday
 • Wix Facebook page
 • Instagram App Icon
 • YouTube Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Blogger App Icon

EBOOK ZDARMA

Martina Chomátová
Mou vášní je hledat ve světě (a v sobě) hravost. Sdílím své příběhy
a inspiraci na cestě z poporodních depresí ke spokojenosti. Jsem autorkou ebooku s hrou Jak rozehrát partnerství, knihy o všímavosti pro malé i velké Andromeda, elfka malá a knihy o cestě k dospělácké hravosti