top of page

Sny a plány ať nejsou planý

Vždycky jsem měla moc ráda děti. Jejich svět mě obohacoval, jejich hrátky a nápady mě bavily. Byla jsem vděčná za každý pobyt s nimi v jejich hravém světě. Milovala jsem setkání s dětnými kamarádkami. Protože jsem mohla vplout do světa her, trhlostí a prdlostí.


Říkala jsem si, jestli budu jednou taky máma. A jestli budu jednou tuhle trhlou jízdu zažívat nonstop forever.

A pak jsem se jednoho dne brzy k ránu doopravdy mámou stala. A místo trhlé jízdy jsem dostala kyjem do hlavy. Z tý rány jsem se několik měsíců vzpamatovávala. Moje realita vůbec nevypadala jako ta ve snu. Naopak. Vypadalo to jako čistá otročina. Odměnou za tu otročinu mi byl (dlouze přemýšlím, co to vlastně bylo?) spánek.


Ano spánek a teplá sprcha byly mou každodenní odměnou za to, že se starám a pečuju o budoucí generaci.


Z té studené sprchy a rány kyjem už jsem se dávno oklepala. Převrátila jsem svůj život naruby a začla v tom životě hledat opravdové odměny. A mimo tu sprchu a spánek jsem jich taky dost našla. Ale stejně občas přijdou dny, kdy si říkám...


PROČ VLASTNĚ NEDĚLÁM VŠE O ČEM JSEM TEHDY SNILA?


A tak si píšu seznam snů a plánů. Dělám to ráda a často. Můj první seznam snů a plánů jsem krom zvládnutí hry na kytáru (nenajde se mezi vámi učitel?) a španelskýho jazyka dala do puntíku. Taková ročka, pětiletka a desetiletka to byla.


Jeden z mých prvních seznamů po porodu najdete mezi články na mém poporodním blogu. A další seznam si udělám i teď. I když už jsem se naučila, že nejdůležitější ze všeho je ten moment, který právě prožívám.


Pokud existuje (i byť jen v mojí hlavě) seznam všeho toho, co dělám ráda a čím chci můj život plnit, můžu všechny tipy postupně realizovat. Můžu z nich skládat ty na sebe navazující, krásný a přitom obyčejný momenty. A z těch momentů radosti postupně skládat jeden bůhvíjakdlouhý RADOSTNÝ ŽIVOT.


Tehdy, než se můj pupek začal plnit novým životem, snila jsem o:


- překračování komfortní zóny

Protože jakýkoliv výlety z šedi a rutiny mé i těch kolem, přináší velká obohacení. Moje zvyky a návyky jsou v základech otřeseny a život se může dít jiným tempem a směrem. V nových dimenzích tak můžu poznávat nový barvy, příchutě, tóny a všechny smysly roztančit.


- objevování světa

Ačkoliv mě škola naučila hodně o světě, zjišťuju, že je stále co objevovat. A tak jsem snila o výpravách do lesů, o zkoumání souvislostí. Taková neustálá detektivní práce, trasa Sherlocka Holmese.


- cestování

To samo o sobě v sobě skrývá oba body předešlé. Protože na cestách vykračuju ze svý komfortní zóny a zároveň objevuju svět. Na cestách se vlastně stávám zase dítětem, protože nový místa jsou pro mě natolik lákavý, že jen čumím, jen jsem. A taky poznávám kým jsem.


- tvoření

Protože tvorbou můžu sdělit, dát projevit všechno, co je uvnitř do hmatatelnější podoby. A tak jsem toužila malovat, patlat, psát, nechat svou energii proudit a mimo rození dětí i nový poklady na světě vítat.


- pohyb

I skrze pohyb poznávám kým jsem, nechávám proudit všechno co uvnitř tlelo by a zasmrádlo. A tak můžu díky pohybu lehčejc přijímat i tok a pohyb života.


A když si tak svůj seznam píšu, začínám se vnitřně radovat. Proč?


Protože ten seznam víc nebo míň v mý každodennosti už žije. Komfortní zóny bych mohla překračovat víc, ale i tak myslím, že s dětmi je těch situací denně dost. Při psaní blogu www.playeveryday.cz překračuju svou komfortní zónu DOST často. Není to vždycky švanda nabídnout světu internetu svoje vnitřnosti (rozuměj vnitřní nastavení a myšlenky). Objevuju svět za barákem, kde je pro všechny skřítky a skřety místa dost.


Na cestách budu za chvíli habakuk. Na měsíc přesunu svou základnu pod Italský slunce a budu si tak plnit další ze svých snů. Budu vám o tom referovat. Tvoření mě provází neustále. Ať už je to psaní, malování, zpívání, háčkování či jiný náhodný aktivity. A pohyb musí být. Jóga, procházka, brusle, kolo, tanec...kousek každý den. Everyday.


A když náhodou zapomenu? Hned nějaký moment ze seznamu doplním, radostí naplním. Tak abych pořád v radosti svůj život skládala.


A JAKÝ JE TVŮJ SEZNAM?

CO TOBĚ DĚLÁ RADOST?

ČÍM CHCEŠ SVŮJ ŽIVOT NAPLNIT?


Nenech své sny jen pod polštářem být a tlít!!!