Zápisky z cest - Měsíc pod Taliánským sluncem - část 2.


Střípky z cest

Další týden za námi. Poté co odjela rodina, cítila jsem se chvíli zas jak malá Martina. Pocity jak tenkrát poprvé na skautským táboře. Kontakt s většíma jen přes pohled. Nebo tehdy, když jsem vyrazila do Norska letadlem sama. To bylo ještě na základce. Nebo tehdy sama do Itálie. To mi bylo asi 15. Nebo pak sama do Norska na 3 měsíce, do totálně neznámých míst. A mohla bych pokračovat. Stále ten stejnej pocit.


Zvládnu to? No jasně, jako dycinky :).


Přijela kamarádka a s sebou si přivezla svoje dvě holky. Těšila jsem se na to, co tenhle společný týden přinese. Upřímně řečeno, nemám kolem sebe podobně prdlýho parťáka na cesty s dětma jako je ona. Takže když kývla, byla jsem štěstím bez sebe.


Představovala jsem si, že ty naše dvě cácorky se budou proti nám piklit a že to bude leckdy výzva. Ovšem jak velká? To jsem si ani tehdy představit nemohla.


Holky s sebou krom sebe, hraček, knih a jídla přivezly i nějakýho bacila teplotního. Tak nejdřív padla jedna holka a užívala homeoffice. Užily jsme si spolu dva dny a padla moje část sebranky. Tím, že se každou chvíli někdo necítil dobře, bylo občas spoustu ohně na střeše.


Moje mini bandička na cestách - aneb Mula obecná v praxi

Jako matky s mimi druhátkama jsme na to logicky nebyly moc zvyklý, ani vybavený. A tak jsme hledaly řešení zprava i zleva, zespoda i zeshora. Holky do sebe šly leckdy jemně, slovně, leckdy celkem hustě, fyzicky. Když už ty roztržky nabývaly na velký hustotě a už scházel nadhled, vyřešily jsme to...ještě větším nadhledem.


Začly jsme si hrát.


Hrály jsme si na ně. Přehrávaly jsme situaci, vymýšlely mnohem extrémnější nadávky (rozuměj: už nikdy nikdy nikdy nebudu tvoje kamarádka) a lámaly si hlavy jak ještě se celé té vzniklé situaci vysmát.

Objevujem místní místa - Gargnano

A mezi tím ohněm na střeše samozřejmě život plynul.


Tu zmrzka, pláž, tu hřiště, nákupy, výlety lodí, přesuny mul obecných (rozuměj matky s jedním dítětem na sobě a druhým v kočárku ověnčeným dalším harampádím jako je kolo, podložka, jídlo, atd), večeře, jentak hraní, jentak čučení.


Když jsem tak pozorovala ty dny proplouvat, zas a znova jsem si všímala, jak ty nově negativní střípky ulpívaj v mojí mysli mnohem snáz, než ty krásný a pohodový momenty. A tak moje mysl neustále pitvala ty chvíle, kdy se moje dítě zachovalo tak či onak. Kdy já jsem nebyla schopná situaci zdárně vyřešit. Kdy jsem si vzala něco osobně.


A když mi tohle začlo docházet, začala jsem si postupně víc a víc se svojí myslí hrát, ten tok haraburdí pozorovat, vypínat. To jentak bytí a užívání přítomnýho okamžiku bylo všude kolem mě.

Mini pláž Gargnano

Když jsem pak po tomto týdnu měla chvilku odpočinku a odstupu, došlo mi, jak úžasná lekce to pro mě byla.


Proč?


- Kam jinam se jet naučit projevovat bouře vlastních vnitřností než do Itálie?


- Od koho jinýho se to učit, než od dětí?


- Kde jinde můžu pobírat lekce nefalšovanýho teďatadyování než na cestách?


- Děti jako stále citlivé bytosti přejaly místní způsob komunikace stylem - co uvnitř to navenek.

Bandička podruhé, poloviční Mula

Vzala jsem si s sebou na tuhle misi skvělýho parťáka. Kámošku, kterou znám z Nevýchovy. Mámu, která by hravostí mohla předčit kdejaký dítě. Holku, se kterou můžu otevřít jakýkoliv téma a nemusim se za to stydět. A zároveň mi zas a znova docházelo, že se od ní mám hodně co učit.

Zbytek party a druhá Mula

Díky ní jsem si rozkryla zas pár nefunkčních myšlenkovejch pochodů, který mě přes ty chvíle mezi teďatadyováním rušily. A dál jsem si mohla užívat lahodu, pohodu, jazz.

Kočky všude. Největší jsme my

Doufám, že i přes intenzitu některých momentů spolu ještě někam vyrazíme :D. Protože tak jako se těžko hledaj normální chlapáci, stejně těžko se i hledaj peckový cestovací parťačky. Mezi kočkama jich je jako máku.


A já mám na závěr další tipy z cest kolem jezera Garda:


- nejlepší zmrzku na světě, veganskou, čokoládovou bez mlíka najdete u hradu v Malcesine

- pokud máte s sebou opravdový malíčky, proveze vás městem vláček pro děti (zábava i pro dospělé - alespoň pro nás byla)

- přímo ve středu Malcesine maj úžasný hřiště s houpačkou pro miminka (autosedačka na provazech) hustej to vynález

- trajektem se můžete vydat na cesty kamkoliv i bez auta, my vyrazily na výlet do vesnice Gargnano, skvělý zpestření a nákup šatiček pro všechny krásky


na zbytek si zatím nemůžu vzpomenout, ale když info do mozku dojde, dodám :)

prozatím

Play Everyday aneb cesty i s dětmi užívej


Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg