top of page

Co to je za guláš?

O čem to píšu? Proč takovej guláš témat? Jak to spolu souvisí? Dyť to nedává smysl?


Tak nad tím jsem se nedávno na procházce se psem zamýšlela. Jakou spojitost mají témata, o kterých píšu?


Teda krom toho, že to všechno píše Martina Chomátová (call me Macek).


Když jsem začala psát svůj blog (maciik.blogspot.com), psala jsem o akcích, o všem, co se kolem šustne, o tom, kde jsem byla, co mě zaujalo. Posléze jsem se začala rozepisovat o tom, co se mi honí hlavou, co řeším za témata, co mi život přinesl a jak jsem se s tím popasovala.Moje myšlenkový bádání mě začalo bavit.


Zjistila jsem, že podobný rej myšlenek má v hlavě kdekdo a tak jsem svůj dar psaní začla házet do éteru. Postupně. Otvírání mojí hlavy mělo úžasnej efekt na svět kolem. Jednak si pár čtenářů zvědomilo svoje myšlenkový pochody. A taky už jsem nemusela trávit hodiny nad hovory o prdu. To totiž fakt nemám ráda.


Jakmile jsem se s kýmkoliv viděla, odhodili jsme stud a masky a šlo se na věc. Žádný hraní milá paní :D.


Postupně mi začala chodit zpětná vazba. Že prý dokonce moje psaní i pomáhá. Tak to byl pro mě šok ještě větší. Větší než to, že moje myšlenky občas choděj na návštěvu i do jinejch hlav (to jako nejsou jenom moje?).


A pak jsem začala realizovat můj dávný sen. Hrátky po Praze pro malé i velké. Poznání matičky stověžatý a zároveň sebe sama či mých spoluhráčů. No a tak semtam napíšu o nějaké akci, semtam o mých cestách.O cestování vůbec píšu ráda. Miluju pohyb a focení. Takže při focení na cestách, sdílení tipů a fotek, se uplně tetelim blahem.


Jenže po narození dcery jsem cestovat přestala. A místo tetelení přišla velká černá díra. Deprese. A tak píšu i o ní. O stavech, o kterých mnoho lidí nechce ani slyšet, natož psát. O tom co se v člověku děje, jak se mění nálady a co za to všechno může. Píšu o tom, jak jsem se do kdovíjaký šlamastiky dostala, jak z ní ven, nebo co teda s ní, když už je u mě na návštěvě.


Technik na přežití, prožití, užítí jakýchkoliv neduhů mám v kapse pár. A neustále je testuju na svojí kůži a obnovuju.


Tak co že je tou spojkou všech témat?

- touha po nalezení vnitřní spokojenosti?

- lekce vnitřní pohody, klidu a radosti?

- škola hravosti života?

- pohyb a proud?

- nebo prostě jen Martina Chomátová?

Jsem takovej hravej průvodce po vnitřním a vnějším světě.

Jo!!! To se mi líbí.

Nebo vás napadá i jiná spojka? Napište mi o ni.

Nebo si napište o článek.

Ráda vám ho napíšu na míru :).

Play Everyday aneb co Ti přejde před nosem, to si užívej

PS: pokud se vám líbí blog Play Everyday, můžete podpořit mou tvorbu koupí eBooku Návrat k sobě nebo PraHry - hravé trasy po Praze pro rodiny i partu kámošů