Super knihy na letní cesty

Léto 2016 má sice omezenou trvanlivost, ale i tak bych se ráda podělila o moje knižní skvosty posledních měsíců.


KURANDERA


Tak tahle kniha vede. Tak jako loni jsem během jednoho týdne zhltla Ayn Rand - Zdroj (nejtlustší knihu v historii mýho čtení), stejně tak jsem se i pustila do čtení Kurandery. Krásnej příběh plnej mnoha toho moudrýho (i nemoudrýho). A díky týhle knize jsem si konečně po skoro 33 letech uvědomila, že je fakt super bejt v ženským těle. Co všechno tenhle pobyt nabízí se dočtete v knize. Příběh začínající velkou naivitou, končící moudrostí a spokojeností. No já ty happy endy ráda. A tenhle navíc neni vůbec plitkej.MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU


Tahle kniha na mě volala ze všech koutů, až najednou byla někde ve slevě a tak jsem jí dovolila doputovat ke mně domů. Je to jedna z těch (spolu se Synchronicitou, Summerhillem a Eat Pray Love), který mi "obrátily život vzhůru nohama". Možná v jiný době, pro jiné by takovým skvostem nebyla. Ale já - profesionální sledovač myšlenek - jsem najednou začala spíš sledovat ty kouzla a poklady mezi nima, neboli teďatadyování.


No a kdo je na to mástr? Přeci Eckhart Tolle. Při čtení jsem snad byla napojená na ​celou vesmírnou galaxii. V hlavě nastalo hrobový ticho a občas se tam i rozsvítilo. Lekce teďatadyování Eckharta by se měly dle mýho objevit i ve školách.5 JAZYKŮ LÁSKY

Už dlouho jsem si pohrávala s tématem lásky. Za čím vším je? Jak ji projevujeme? Je ve slovech? Je za dotekem? Činem?Stejně tak jako dílo pana Tolleho, i tahle kniha se mnou na dálku koketovala už nějakých mnoho pátků. A tak jsem jí jednoho dne čmajzla mamce a začetla se.


Došlo mi toho mnoho. Přemýšlela jsem o tom, jak projevuju lásku já? Jak jí ráda od svých bližních vnímám? Jinými slovy - jakým jazykem lásky mluvím?


Sledovala jsem mé děti a muže a snažila se do všech těch společných okamžiků vnést to, co k nim cítim. Vděk a lásku. Ohromně inspirativní. Pokud právě zažíváte v manželství/partnerství krach a nechcete si jen hrát s Hrou na pecky, doporučuju tohle čtení. A když se do toho kódování jazyků lásky pustíte po hlavě, nemůžete prohrát.


KNIHY PRO NAŠE KREATIVNÍ STŘEVO


Tyhle knihy nepatří u mě doma mezi nováčky, ale i tak do nich čas od času nahlížím. Jsou plné inspirace a kdykoliv potřebuju nakopnout, hýbnout se z místa, popostrčit, jsou skvělé.


Inspirace z nich sálá na kilometry daleko. Ani nevím, kterou bych vybrala jako vítěze. Pro mě jsou skvělé všechny a i kdybych se nechala úklidovou metodou Kon Mari do budoucna vyhecovat k čistce knih, tyhle bych si ráda ponechala. Alespoň prozatím.

JAK PŘEŽÍT V KOSTCE

Kdo jiný by nám měl radit s tím, jak žít, než děti? Tahle kniha je celkem vtipný pojednání inspirovaný způsobem dětskýho přemýšlení. Život a jeho leckdy těžký témata tak na stránkách a mezi obrázky najednou budou lehký jak vánek.


Nejlepší na tom je, že tenhle kousek je dle mýho srandovní nejen pro nás dospělý, ale i pro naše děti. A třeba se nějaký další tipy člověk mezi řádky ještě dozví.

POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

Život je vážnej už tak dost. A tak jsem si dlouhatánsky dlouho přála číst něco, u čeh​​o budu prskat smíchy. Nějakou tu inspiraci na vtipný čtení. A (jako vždy) mé přání bylo vyslyšeno.


Tak si užívám příběhy Marie a její rodiny, směju se absurdním situacím. Moje dcera nechápe, ale vlastně je ráda. Pořád mi totiž říkala: "mami směj se." Tak teď to má v plný parádě. Opravdu super čtení, plný humoru.


PŘÍRUČKA SKEČNOUTINGU

​​

Tahle kniha je skvělej, inspirativní návod jak si psát poznámky nebo vlastně cokoliv - tak trochu jinak. Přečtenou jí maj i dislektici okamžitě a díky ní ani ten nejnudnější meeting už nemusí být taková šílenost.


Pro všechny, kteří si rádi píšou notýsky, poznámky, pro studenty. I pro ty, kteří si myslí, že nenakreslí ani psa. Mike Rohde vás naučí kreslit (dělat skečnouty) ani nehafnete.


Tak to by bylo proteď dost. Další nálož knih někdy příště. Rozečtený mám další skvosty, tak se pak podělim o další výběr.

A co vy? Máte nějakej super inspirativní, vtipnej, kreativní tip? Nebo naopak něco životně důležitýho, co by měl přečíst každej, kdo číst umí?

Přeju krásný letní potulování s knihou či bez.

Play Everyday aneb každou chvilku užívej, ať je Tvůj život nej

Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg