top of page

Super knihy na letní cesty

Léto 2016 má sice omezenou trvanlivost, ale i tak bych se ráda podělila o moje knižní skvosty posledních měsíců.


KURANDERA


Tak tahle kniha vede. Tak jako loni jsem během jednoho týdne zhltla Ayn Rand - Zdroj (nejtlustší knihu v historii mýho čtení), stejně tak jsem se i pustila do čtení Kurandery. Krásnej příběh plnej mnoha toho moudrýho (i nemoudrýho). A díky týhle knize jsem si konečně po skoro 33 letech uvědomila, že je fakt super bejt v ženským těle. Co všechno tenhle pobyt nabízí se dočtete v knize. Příběh začínající velkou naivitou, končící moudrostí a spokojeností. No já ty happy endy ráda. A tenhle navíc neni vůbec plitkej.MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU


Tahle kniha na mě volala ze všech koutů, až najednou byla někde ve slevě a tak jsem jí dovolila doputovat ke mně domů. Je to jedna z těch (spolu se Synchronicitou, Summerhillem a Eat Pray Love), který mi "obrátily život vzhůru nohama". Možná v jiný době, pro jiné by takovým skvostem nebyla. Ale já - profesionální sledovač myšlenek - jsem najednou začala spíš sledovat ty kouzla a poklady mezi nima, neboli teďatadyování.


No a kdo je na to mástr? Přeci Eckhart Tolle. Při čtení jsem snad byla napojená na ​celou vesmírnou galaxii. V hlavě nastalo hrobový ticho a občas se tam i rozsvítilo. Lekce teďatadyování Eckharta by se měly dle mýho objevit i ve školách.5 JAZYKŮ LÁSKY

Už dlouho jsem si pohrávala s tématem lásky. Za čím vším je? Jak ji projevujeme? Je ve slovech? Je za dotekem? Činem?Stejně tak jako dílo pana Tolleho, i tahle kniha se mnou na dálku koketovala už nějakých mnoho pátků. A tak jsem jí jednoho dne čmajzla mamce a začetla se.


Došlo mi toho mnoho. Přemýšlela jsem o tom, jak projevuju lásku já? Jak jí ráda od svých bližních vnímám? Jinými slovy - jakým jazykem lásky mluvím?


Sledovala jsem mé děti a muže a snažila se do všech těch společných okamžiků vnést to, co k nim cítim. Vděk a lásku. Ohromně inspirativní. Pokud právě zažíváte v manželství/partnerství krach a nechcete si jen hrát s Hrou na pecky, doporučuju tohle čtení. A když se do toho kódování jazyků lásky pustíte po hlavě, nemůžete prohrát.


KNIHY PRO NAŠE KREATIVNÍ STŘEVO


Tyhle knihy nepatří u mě doma mezi nováčky, ale i tak do nich čas od času nahlížím. Jsou plné inspirace a kdykoliv potřebuju nakopnout, hýbnout se z místa, popostrčit, jsou skvělé.


Inspirace z nich sálá na kilometry daleko. Ani nevím, kterou bych vybrala jako vítěze. Pro mě jsou skvělé všechny a i kdybych se nechala úklidovou metodou Kon Mari do budoucna vyhecovat k čistce knih, tyhle bych si ráda ponechala. Alespoň prozatím.

JAK PŘEŽÍT V KOSTCE