top of page

Magicky krásná cesta za splněným snem

Ahoj Míšo. Díky za inspiraci, kterou jsi vnesla před moje zrcadlo :D. Trávím tam teď víc času a líp se cítím. Tvoje kniha je fakt povedenej kousek. Mám na Tebe pár otázek. A věřim, že Tvoje odpovědi nebudou inspirací jen pro mě, ale i pro další ženy.

Na svém blogu inspiruješ ženy, aby byly Magicky krásné. Jaká cesta vedla k založení blogu a vůbec k té Tvé magicky krásné seberealizaci? :)


Ahoj Marti, hezká otázka na start! Mohla bych se rozepsat na několik stran, ale vezmu to raději stručněji. Cesta byla dlouhá, chvílemi trnitá. Zavedla mě k rozchodu s partnerem, se kterým jsme spolu byli 12 let, zavedla mě do Indonésie a taky na jiná místa světa, naučila mě žít v mých třiceti letech samotnou a začít se mít skutečně ráda. Zkrátka cesta osudu mě donutila vrátit se sama k sobě a pochopit, co skutečně chci a co mě samotnou dělá šťastnou. Co mě naplňuje a čím chci pomáhat světu.


Zjistila jsem, že mým velkým snem je dělat svět krásnějším a to tak, že pomůžu ženám najít a rozzářit jejich krásu. A nechtěla jsem být troškař, chtěla jsem pomáhat stovkám a tisícům žen, proto jsem udělala obrovský krok z komfortní zóny a rozhodla se ukázat se na internetu. A dnes jsem ráda, že vidím, že to byl správný krok a že díky blogu, eBookům a teď nově i knize Magicky ženská se mi krok za krokem daří ženám ukazovat, že i ony jsou krásné.


Na světě je hodně maminek, které by si přály věnovat se svým koníčkům, realizovat se. No ale s dětmi je to vypadá jako nereálné. Ty jsi důkazem toho, že to jde. Dala bys nám nějaké tipy? Kdy všechno stíháš? A jak probíhá Tvůj klasický den?


Jak to stíhám? Chtělo by se mi říct, že nespím, ale není to úplně jen o tom. Naučila jsem se díky mateřství větší flexibilitě, zjednodušování a taky trošku jinému plánování. Šetřím čas tam, kde mě to nebaví – třeba na nákupy potravin do obchoďáků téměř nejezdíme, vše nakupujeme online a sem tam zaběhnu do malého obchůdku u nás. Tvořím, když prcek usne na břiše nebo na zádech v manduce. Když spí, neuklízím, nevařím, zkrátka sednu k počítači a tvořím. Předem mám záměr, co bych daný týden chtěla udělat pro sebe a pro své čtenářky, takže pak neplýtvám časem, když malý princ usne.


Věci spojené s péčí o domácnost děláme společně až se vzbudí. Ano, sice to trvá déle, ale on se u toho baví a učí nové věci a poznává taky něco jiného než hračky. A klasický den? Máme každý den jiný, takže těžko říct. Někdy jsme doma a užíváme si hraní na terase, někdy mám schůzku tak se připravujeme a cestujeme, jindy jdeme jen tak ven nebo na nákupy.Sama na sobě sleduju, že péče o sebe, pěkný oblečení, lak na nehty, účes - naprosto promění i mojí náladu. Jakou s tím máš zkušenost Ty? Máš nějaký rychlo tipy pro mamky, který si třeba leckdy nestihnou ani vyčistit zuby? :D


Marti, naprosto souhlasím s tím, že péče o sebe naprosto mění pohled na sebe samotnou i náladu. A tip pro maminky? Nechci čtenářky naštvat, ale budu upřímná. Myslím si, že péče o sebe není něco, na co by maminky neměly čas vůbec. Jsou věci, které by nemělo ani dítě změnit, je to jen o prioritách. A 15 minut pro sebe v koupelně (byť s dítětem u nohy) na péči o sebe každá žena najde, když chce. Takže můj tip – promyslet si priority? Napsala jsem o tom i článek (najdete ho tady >>), možná se bude některé mamince hodit. A tip na to jak rychle vypadat pěkně a upraveně – pravidelná péče o pleť a výrazná rtěnka. To zkrátka funguje vždycky.Máš za sebou několik dalekých a významných cest. Jak přistupuješ k cestování? A máš za sebou nějaký zajímavý životní lekce, který sis z cest přivezla?


Cestování miluju! Je to možnost, jak poznávat sebe samotnou i mého muže (a teď i našeho malého prince) v nových situacích. Cestování mi dává větší rozhled, pomáhá koukat se na trápení běžného dne z výšky a udělat si trochu odstup. Na cestách mi přichází spousta nových nápadů a díky cestám jsem si skutečně ujasnila životní směr a hodnoty. Právě cesta do Indonésie, kterou jsem podnikla sama, byla cestou, která mi doslova změnila život.


Z cest jsem si přivezla spoustu odvahy, nadšení a chuti žít život naplno. Zkrátka, bez cestování si život neumím představit. A ta nejzajímavější životní lekce z cest? Když se skutečně rozhodneš, dokážeš všechno a že všechno začíná v naší hlavě.


Chystáš se na cesty i s rodinkou? Nebo už máte nějaké společné cesty za sebou?


Jasně cestování příchodem dětí do života rozhodně nekončí. Jak nejjednodušeji děti seznamovat se světem, než tak, že jim ho zkrátka ukážu? Na cestách jsme každý rok, i když jsem byla těhotná. S těhotenským bříškem jsme projeli Španělsko a teď máme s naším desetiměsíčním malým princem za sebou první cestu do Rakouska a Itálie. Bylo to poprvé trochu jiné - byli jsme s mužem zvyklí cestovat s krosnami na zádech, ale bylo to super! Jako vždy jsme jeli na vlastní pěst bez cestovky a vybrali si místa, kde jsme si to skutečně užili. Myslím si, že cestování s dětmi je skvělá škola života, jak pro děti tak pro rodiče.Nedávno jsi vydala knihu. Vím, že to byl Tvůj sen. Napsala bys nám něco o ní? Jak se teď cítíš, když je kniha venku?