top of page

Jak mě Meryl Streep do zadku nakopala

Období po narození dcerky, bylo prvním a jediným obdobím v mém dosavadním životě, kdy mi vůbec nebylo do skoku. Cítila jsem obrovskou prázdnotu. Vůbec jsem neměla proč žít. Cítila jsem sice zodpovědnost za malé dítě, ale jinak jsem doslova kopírovala vyprahlou saharu.


Jedním z prvních kroků, který jsem tehdy zrealizovala bylo sepsat si všechny své sny a touhy.

A tímhle prvním krokem začala má cesta z prázdnoty k radosti a spokojenosti. Taková blbost, co? Začínám přicházet na to, že život je hodně jednoduchej a leckdy stačí opravdu málo k tomu, aby nám zas bylo do skoku. O další kroky se dělím v eBooku Návrat k sobě.


Proč si plnit sny?


Už dávno vím, že když prdím na svoje touhy a sny, jde moje spokojenost k šípku. Čím dýl je zanedbávám, tím hůř se cítím. A tak jsem nedávno začala zas randit sama se sebou, myslet na své sny, touhy a potřeby. Na jedno randíčko se sebou jsem vyrazila do kina.


V plánu byly Matky na tahu. Jenže z nějakýho zázračnýho důvodu se nepromítal film o matkách, ale o Božské Florence. Božskou Florence hraje Meryl Streep, takže záruka úspěchu a kvality. Myslím, že jsem celkem flexibilní bytost a tak jsem důvěřovala procesu, životu a těšila se na to, co uvidím. Koneckonců strávit pár hodin bez dětí je pro matku (zejména přes léto) leckdy velký bonus.


Film je natočen podle skutečné události. A to já miluju. Život má pro nás vždycky mraky inspirace. Stačí nahlídnout jeden druhému přes rameno.


Florence měla sen. Chtěla být zpěvačkou. Chtěla zpívat lidem pro radost. Chtěla je pobavit, poladit jejich rozladěnou duši. Ovšem na její pěvecké nadání měli odborníci různé názory. Florence byla navíc nemocná. Dlouhodobě nemocná. Právě zpěv byl lékem i na její tělesné neduhy. Neuměla si svůj život bez hudby představit. Hudba jí provázela kamkoliv se vydala.


Máte taky nějaký sen? Taky nějakou tu lásku, která vás provází kudy chodíte? Máte pocit, že okolní svět by vaše talenty rozcupoval na kousíčky? Že by po vašem výkonu přišla jen prachsprostá kritika?


Tak to mám pro vás jeden tip.


Vyražte si do kina. Vemte manžela/manželku, mámu, tátu, babičku či dědu. Zkrátka kohokoliv, s kým jste dlouho nestrávili čas a přitom by to chtělo. A vyražte někam na Božskou Florence. Vsadím se o co chcete, že inspirace v podání Florence vám určitě vnese energii do žil a zaručeně nakopne pořádně do zadku. A kam by vás měla kopat? No přeci za tím vaším jedinečným snem. K jeho realizaci není zas tak moc potřeba.


ukulele

Já si teď například sním o tom, že budu hrát na mé ukulele Spongebob a zpívat si k tomu. Točit videa jako zpěvačka (to byl můj dětský sen, částečně už splněný). Co pro to dělám? Každý den hraju a brnkám (možná i někomu na nervy).

Dalším mým snem je napsat a vydat knihu. A tak už dělám kroky k tomu, aby brzy spatřila světlo světa. Bylo pro mě důležité vidět, jak bude vypadat. Její vzhled byl krom pravidelného psaní i jedním z důležitých kroků. Tak věřím, že brzy spatří světlo světa. Co na ní říkáte?


Andromeda, elfka malá

Božská Florence mě na cestě za mými sny taky pěkně nakopala. Dodala mi šťávu a důvěru v sebe, v mé sny, ačkoliv se teď zdají být na míle daleko. Každý krok se počítá. Já už udělala pár prvních. Cesta je cíl a tak si každý krůček užívám. I když někdy přijdou krize.

A co uděláš pro své sny Ty?

Můžeš začít třeba setkáním s Florence.


Play Everyday aneb randíčko s Forence si dej, na mírný kopanec nečekej