Chodník plný snů a hravost ve městě

Tento víkend se konala jedinečná akce "Zažít město jinak". Ulice jsou pro auta uzavřené a místo aut je mnoho prostoru pro setkávání, inspiraci, sdílení, či jakékoliv aktivity. Já jsem v tento den sbalila psa, pár švestek, mladší dítě a vyrazila do Modřan.


Co bylo v Modřanech k vidění?


Divadlo pro děti, ukázka a zkouška Pole dance, mraky hlavolamů atd. Zakoupit jste mohli second hand oblečení nebo kus dobrého, doma tvořeného žvance. A s jakou troškou do mlýna jsem přišla já?


S hravostí a radostí. A s pozvánkou do světa snů.


Vlastně jsem tam přišla s prázdnou. Vůbec jsem nevěděla, jak bude prostor vypadat a měla jsem jen pár tipů. Na místě jsem vymyslela hru - 4 úkoly, z čehož jeden byl domácí. A teď jak hravost ve městě nabídnout? Oslovování kolemjdoucích na ulici je hodně za mou komfortní zónou, nicméně sama vím, že to přináší ovoce. I byť jen letmý úsměv namísto neustálého "mračáku z MHD". Tohle nastavení mysli jsem si přivezla z cest. A neustále se z té své komfortní zóny posouvám dál a dál.


Zažívat místa jinak je mou velkou zálibou.


Takže jsem nejprve poslala kolemjdoucí volně dýchat. Ano, čtete správně. Chodíme si po městě, po výletech, ani si nejsme vědomí něčeho tak základního jako je dech. "Hráči" tedy měli odhadnout, na kolik dechů dojdou k určitému místu. Někteří byli v odhadech přesnější, někteří méně. Někdo dýchal rychle, někdo pomalu. Další chtěl závodit a zvládnout trasu na co nejmenší počet dechů. Někdo na mě koukal s otevřenou pusou, jestli jsem se nezbláznila, co to je za výmysl? :D


Dalším úkolem bylo sledovat okolní místo přes mé kouzelné brýle. Mnozí se domnívali, že jsem v okolí skryla tajné kódy pouze přes brýle viditelné. Kdepak. Mým cílem bylo "vyměnit oči" a sledovat s nimi svět kolem. Vidět město jinak.


Posledním úkolem bylo namalovat svůj sen.


Z dětství, z dospělosti. Jakákoliv nesplněná přání a tužby.


To byste koukali kolik jsem si vyslechla nádherných příběhů a snů. O cestě v Orient Expresu, o potápění s želvami v Řecku, o novém kole, nové PC hře (pardon, už si nepamatuju jak se jmenuje). Oči vyprávějících zářily jako hvězdy na nebi. Na chodníku bylo pár rodinných domků, několik popelářů. Rodiny navzájem poznávali tajuplné sny jednoho či druhého. Mohla jsem sledovat výrazy překvapení a dojetí.


Proč jsou naše sny tak důležité?


Ze stejného důvodu jakým je pro květinu důležitá voda, pro zvěř potrava. Plnění našich snů je nám motorem. Už jen vize toho, po čem toužíme nám vnese radost do života. Zkuste to taky. Vyměňte ponuré dny za radost a smích. Sdílejte své sny s okolím.


O čem sní vaše drahá polovička? Vaše děti? Rodiče? Znáte jejich sny? Můžete si také někde vytvořit váš chodník plný snů?

Play Everyday aneb za svými sny se vydej, bude Ti zase hej

PS: Mezi tím vším se batolil jeden můj malý splněný sen a sápal se po křídách (nechtěl nic kreslit, ale pojídat). A tak jsem si od něj půjčila křídu, odložila ukulele a nakreslila auto plné veselých dětí a za ním karavan. Když přišel můj muž se starší dcerou, dostali úkoly jako všichni kolem a vydali se namalovat jejich sny. A tak jsem vzápětí se slzami v očích mohla sledovat, co si přeje ten nejbáječnější chlap, kterýho znám. Hádejte co namaloval :).

Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg
 • Wix Facebook page
 • Instagram App Icon
 • YouTube Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Blogger App Icon

ANDROMEDA,

ELFKA MALÁ

Laskavá kapitolka

z knihy příběhů

pro malé i velké

ke stažení ZDE

Instagram

Hravé a laskavé čtení

o všímavosti k sobě

i okolí

andromeda.png
Sledujte Play Everyday
 • Wix Facebook page
 • Instagram App Icon
 • YouTube Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Blogger App Icon

EBOOK ZDARMA

Martina Chomátová
Mou vášní je hledat ve světě (a v sobě) hravost. Sdílím své příběhy
a inspiraci na cestě z poporodních depresí ke spokojenosti. Jsem autorkou ebooku s hrou