Jen kupa kostí na cestě k dokonalosti

Nevím jestli je to doména žen narozených ve znamení Panny. Nebo pozůstatky období z lavic, kdy naše žákovská musela být plná krásných známek. Nejlépe s hvězdičkou a to nehledě na to, co nám jde. Možná je to i otisk výchovy a nebo taky prachsprostá touha být přijatá a dobrá v tom, co zrovna dělám. Kdo ví.


Tahleta touha po dokonalosti stále uniká, stále zdá se být na dosah a přesto tak nedostupná.


Co to je za nemoc, která nám svírá hrdlo jen co se ráno nadechnem? Jen co se nadechla poprvé moje dcera, měla jsem před sebou mnoho a moc očekávání, kterým jsem se hodlala vyrovnat. Mezi nimi třeba předpoklad, že budu vždy a za každých okolností:


- dokonalá matka

To je ta, co své dítě neustále a bezpodmínečně miluje, nosí, je vždy dobře naladěná, usměvavá, hravá. Vaří ta nejlepší jídla, umí skládat puzzle i lego a zažívá u toho pocity největšího životního blaha. Dokázala by všechny své touhy pověsit na hřebík a užívat si ve prospěch budoucnosti národa oblíkání nejnovějších modelů Barbínek.


Když její dítě prožívá jakákoliv vysvětlitelná či nevysvětlitelná muka, vždy má nadhled a dle nejnovějších výchovných či nevýchovných technik poskládá slova přesně tak, aby náturu dítěte nezašlápla a podpořila projevující se bytost v růstu a vývoji.


Odkládá jakoukoliv aktivitu právě ve chvíli, kdy láskou zhmotnělé spermio-vajíčko projeví zájem o její blízkost. Nevadí jí nedostatky spánku, naopak je využívá jako jogínské cvičení. Každým dnem roste a kráčí střemhlav někam zhruba mezi osvícení a svatořečení.


- dokonalá manželka

Čeká doma s úsměvem na tváři a když muž vkročí do domu lípne mu jednu koketní pusu. Poté se vytratí do kuchyně, aby v tichosti a ladnosti dodělala večeři, která plní jejímu mužíkovi chuťové pohárky blahem. Nepromluví ani hlásku, nechává totiž svého drahého vydechnout po náročném dni tam venku mezi dravci.


Pokud má muž pracovní trápení, vyslechne si ho jako parťák a ve zkratce, v délce zhruba 5 vět poreferuje o dni mezi mláďaty. Poté uspí mláďata, převlíkne se do toho nejvíc sexy prádla a vrhne se svádět svého drahého, protože vztah se musí tužit. Hlavně neusout na vavřínech.


Poté se vydá poklidit domácnost, aby druhý den všechny přivítalo krásně poklizené bydlo a pohoda domova. Žádné neuklizené nádobí, hračky všude po zemi, moli ve špajzu, nebo nedejbože plíseň v rohu koupelny. Jakmile cokoliv zmíněného spatří, okamžitě to ještě přes spaním vycídí, to aby se se skáza nezačala šířit domovem naklizeným přesně podle návodu KonMari.- dokonalá žena

Jak děti zamhouří oka, usedne k práci a začne se realizovat jak její srdce velí. Musí přeci naplnit své poslání, pokud to tedy zrovna není jen v rámci rozmnožování a tvorby láskyplné další generace. Zvládá úspěšně všechny vymoženosti dnešní doby, drží se světem krok a nespí na vavřínech.


Je soběstačná. Muži chce být nápomocná co se rodinného rozpočtu týče. Každý měsíc vydělává nejen tolik, kolik sama na své koníčky a radosti potřebuje, ale i další sumu dostatečnou na koníčky a vybavení jejich ratolestí. Musí přeci pro celou rodinu pořídit barefoot obuv, přírodní oděvy, bio a jinou chemicky neovlivněnou stravu. Děti vyslat do nejlepší školy, která bude rozvíjet jejich potenciál a nezadupe jejich jedinečnou osobnost.


Jako dokonalá žena se za každých okolností snaží o svou spokojenost, protože ví, že ta je základem spokojenosti celé rodiny. A tak je tedy každým dnem dokonale spokojená, tak aby i její ratolesti byly spokojené, zvláště pokud jsou ještě kojené.


Po dokonalé matce, manželce a ženě může následovat další předlouhá plejáda různorodých rolí, které si také žádají punc dokonalosti (panička, běžec, jogínka, přítelkyně, dcera, sestra, teta). Protože jinak se přeci v dnešním světě kompjůtrů nedá žít. Facebook si žádá dokonalé, stále happy bytosti.A co je na konci téhle honby za dokonalostí?


V lepším případě zdrchaná ženská, která ze života nemá nic moc. Protože v tom běhu za dokonalou představou sebe sama se nedokáže ani pořádně a v klídku nadechnout.


Je to výsledek, který chceme?


Nebyla by lepší každý večer přečtená kapitola oblíbené knihy? Čurbes v bytě, který přijde uklidit uklizečka (protože Marie Kondo asi těžko každý týden dorazí)? Občas koupené jídlo v restauraci? Děti, které místo koníčků sbírají třeba listí, kaštany a ořechy na zahradě?


...a máma, která když cítí, že už jí ta touha po dokonalosti leze až do morku kosti, odloží nohy na stůl a prostě si odpočine. Klidně i jen čučením do blba. Třeba pak objeví, že venku na stromech už zlátne listí, že dnes si obloha navlíkla krásnou kombinaci barev, že vzduch jí při nádechu zalezl až do pupíku, nebo že už by mohla třeba po sto letech vyrazit ke kadeřníkovi.


Vzkaz všem mámám a jiným tvorům dnešní uspěchané doby. Řítí se podzim, chmury se nám věšej na paty. Uvařte si čaj, sedněte k oknu a jentak čumte!!! :) Třeba na to, jak je ten svět kolem nás dokonalej.

Přeju všem krásnej podzim a přeju si, aby bylo co nejmíň lidí kolem, který na zádech nosej obrovskou krosnu chmur, neduhů a depresí. A mnohem víc těch, který nepotřebujou číst eBooky o spokojenosti po porodu.

Play Everyday aneb podzim užívej, chmurám a dokonalosti na zadek dej

Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg
  • Wix Facebook page
  • Instagram App Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Social Icon
  • Blogger App Icon

ANDROMEDA,

ELFKA MALÁ

Laskavá kapitolka

z knihy příběhů

pro malé i velké

ke stažení ZDE

Instagram

Hravé a laskavé čtení

o všímavosti k sobě

i okolí

andromeda.png
Sledujte Play Everyday
  • Wix Facebook page
  • Instagram App Icon