top of page

Jak si mám užívat mateřství?

Když jsem se stala mámou, byla jsem naprosto zahlcená radami. Hlavně tedy radami jak mámovat. Všichni mi tvrdili, že musím dávat spát dítě tak či onak, krmit ho tak a tak, ustát si pláč, nechat plakat. Atd atd. Rad bylo všude hodně. Celkem jsem se v tom ztrácela.


JAK SI MATEŘSTVÍ UŽÍVAT?

Ale nikdo mi neporadil, jak si mateřství užívat. Všechny rady byly sice krásné, ale v jejich středu bylo dítě. To jsem si už všimla, že se najednou všechen můj čas točí kolem dítěte. Jenže co když mi ta péče radost nečiní? Co když potřebuju začít odjinud? Potřebuju do té péče vnést sebe a svůj originální způsob života.


V dřívějších dobách (a v některých zemích je to tak dodnes) se svět netočil kolem dětí. Matky chodily pracovat. Musely přeci také zajistit obživu. Nemohly se věnovat dětem, hrát si s nimi, stavět kameny, sbírat klacky.


A proč by to mělo být v dnešní době jinak?


Pračka za nás vypere, myčka umeje nádobí, vysavač uklidí. A teď ten čas mám věnovat dítěti? Stavět Lego, oblíkat Barbínky? Ano můžu, protože ty chvilky tuží náš vztah. Ale z dlouhodobého hlediska - udělá mě tahle péče a oddanost šťastnou? Neučím tak své dítě leda oběti? Obětavost je krásná, ale pokud to tak vnímám a jde mi přirozeně. Když to totiž neplyne, dítě to pozná a nebude spokojené ani tak ani tak.


PROTOŽE JÁ V TOM NEJSEM SPOKOJENÁ!


A tak můžu do té nové role vnést i kousek sebe. Postavit tu stavbu z kostek na pevnějších pilířích. Věnovat se i tomu, co mě osobně dělá radost a být pak stabilnějším pilířem pro děti. Představme si sami sebe v dobách dětských. Chtěla bych, aby se moje máma pro mě obětovala? Aby pověsila na hřebík vše, co má ráda a zasvětila svůj čas jen mé osobě?


Já osobně jsem ráda, že si moje mamka z mateřské udělala zábavu. Dělala i to, co jí osobně těšilo. A děti tak vidí jediné. Svět je radostné místo, kde můžu objevovat co se zrovna přede mnou objeví a o co mám zájem. A máma je tu, když jí potřebuju.


Ale jak do té nové role vnést kus sebe?

Přicházím s nabídkou takové mé inspirace:


- eBook Návrat k sobě aneb 7 tipů jak být spokojená i po porodu.


Tento eBook je psán dle mého příběhu. Sepsala jsem všechny kroky, kterými jsem se dostala z poporodních depresí a náročných začátků za cca 3 roky do bodu - užívám si život, mateřství. Ano taky zažívám každodenní starosti, ne vždy je nebe zlatem vymalované. Ale ten obrovský mrak, který mi tehdy stínil je pryč.


EBook vás inspiruje, jak začít vnášet do každého dne střípky sebe a co dělat, když se nebe zase na čas zakaboní. Těch 7 tipů používám každý den a pokud jsou pernější chvilky, soustředím se na ně o to víc. Protože věřím, že tak vzniká spokojená máma. Odtud jde rozmotat ten začarovaný kruh. EBook jsem koncipovala tak, aby vám byl co největší oporou a zároveň i mohl nakopnout k lepším zítřkům. Přidala jsem k němu tedy i 7 týdnů emailové podpory.


- Emailový kurz - Cesta za Tvým snem


Tento kurz vznikl na motivy eBooku. Je vlastně takovým rozšířením 2 tipů, které v eBooku zmiňuji. Ale je mi jasné, že člověk sám leckdy nemá dostatek odhodlání, sil, motivace a důvěry v sebe, vydat se vstříc nové realitě. A proto je tento kurz skvělou možností. S ostatními tedy budete sdílet své sny, budete se navzájem podporovat a v první řadě, budete mít i mou podporu. A to minimálně 30 dní.


Po dobu 30 dní vám totiž bude chodit inspirace, která je použitelná na jakýkoliv sen. Můžete si tedy do své jedinečné reality skládat Ty svoje originální kousky puzzle, vše po čem toužíte, nebo co vám zrovna v životě schází. Tím, že se budeme 30 dní věnovat pouze tomuto tématu, zaměřite na to svou pozornost a rozjedete se novým (snovým) směrem. A můžete tak přeskládat svoje zajeté koleje a dojet do vysněné destinace.


Možná se vám nepovede dojet do cíle po 30 dnech. Možná nebudete mít každý den čas stíhat všechnu tu inspiraci a dělat ještě nějaké úkoly. Nevadí. Vše budete mít pohromadě už napořád a k využití na jakýkoliv cíl a sen. A co je dalším bonusem? Když vstoupíte do kurzu, otevřou se vám dveře do online skupiny, zaplaví vás další vlna inspirace a energie se všemi novými snovými cestujícími.


Zodpověděla jsem vaše otázky? Chcete se zeptat ještě na něco? Ptejte se, ráda odpovím. Vaše splněné sny jsou i mým přáním.


Play Everyday aneb za svým snem se i Ty vydej