top of page

Techmánie a skvělé dětské knihy

Jednoho zimního dne jsme zabalili celou rodinku a vyrazili směr Plzeň. Cíl byl jasný. Místní Techmánia, místo, kde bych se v dobách mého mládí naučila snad všechno a ještě hravě. Po příjezdu nás čekalo velké překvapení. Respektive - velká, tedy spíš obrovská hala. Vůbec jsme nevěděli kam se dřív vrhnout, protože na každý straně bylo tolik zajímavostí. To je snad jediná nevýhoda Techmánie, že toho tam je prostě mraky a člověk lítá jak hadr na holi, aby to všechno okoukal a zkusil. Takže doporučuju dorazit minimálně na den.


V té obrovské hale si vyzkoušíte jak funguje kladka, jak se vytvoří energie šlapáním na kole, jak se používá bagr, jak se mluví pozpátku, jaký to je stát uprostřed bubliny, jak se hraje na xylofon, jak mít hlavu na talíři, jak vzniká jídlo, jak se rejžuje zlato, jak se měří rychlost, síla a já nevim co ještě.


Hala je rozdělená do sekcí, každá sekce se věnuje nějakému tématu.


Když jsem tam vešla, zazářily mi oči, protože spoustu s těch chemických a fyzikálních témat jsem samozřejmě ve škole nejspíš prospala nebo prokoukala z okna (tehdá ještě nebyly mobily), takže se mi naskytla jedinečná šance pochopit to, vidět a vyzkoušet v realitě. A pak že domácí škola, nebo podobný novodobý nápady, nemůže fungovat. Podle mě když několikrát dorazíte na výlet do podobnýho terária vědomostí, nejde než to téma uchopit. A ještě navíc snadno a hravě.

Techmania, Plzeň

Techmania, Plzeň - molekula

Techmánia, Plzeň - bagr

Techmania, Plzeň