top of page

Jak vás obohatí psaní knihy? 5 kroků k (ne)zaplacení

Krok 1 - Žít život nejlíp jak to jde


Touláte se po světě, obohacujete se životem a jeho každodenními lekcemi. Střádáte střípky a poznáváte sebe, všechny bytosti kolem, celý svět. Z každého pádu si odnesete pár šrámů a postupně zjistíte, že vás svět obohacuje, zoceluje, že z každé cesty dorazíte plnější. Plníte se zážitky, dojmy, zkušenostmi. Vlastní silou, odvahou, nadhledem, pochopením.


Postupně se zamilováváte do světa, do života a do okolí. Během té cesty a díky setkáním s dalšími bytostmi poznáváte sebe. Nejdřív vás ta poznání někdy zabolí, pak přichází přijetí a nakonec nemůžete jinak, než se do sebe zamilovat taky.I takový efekt může mít život na cestách. Chodíte s očima dokořán jako to malé dítě a obdivujete/objevujete svět. Jednoho dne jste světem tak moc fascinováni, že se o své objevy chcete podělit. Přejete si, aby se i ostatní kochali svou krásou, krásou druhých a světa. A tak se rozhodnete vytasit z kapsy svůj sen z dětství, usednete k počítači a...začnete psát.Krok 2 - Psát knihu příběhů


Ten příběh, který se vám už léta letoucí tvoří v hlavě, už vám nedá spát. Dere se ven a vy ho nemůžete zastavit. Usednete k počítači, položíte ruce na klávesnici a necháte se vést. Padají z vás slova a vy vůbec nechápete, co se to jako děje. Odkud se to bere?


Prsty ťukají do klávesnice jeden příběh za druhým a vám se v hlavě tvoří nové spoje, nové souvislosti všeho toho, co jste dosud zažili. Žasnete nad tou mozaikou, která do sebe zapadá a těšíte se, až ji svět spolu s vámi spatří a poskládá.

Andromeda, elfka malá Martina Chomátová Play Everyday

Ve zbytku času chodíte po světě tak jako dřív. Jako by se nic nezměnilo. Vaše oči jsou ještě víc dokořán. Chcete přeci čtenářům předat tu krásu, každý detail, který na světě obdivujete. Tu dokonalost v nedokonalosti. Každá drobnost musí být zachycena. Chodíte jako blázen, padá vám z toho už i huba na zem a máte pocit, že to všechno snad nedokážete ani do slov dát. Že na to slova nestačí.


Žijete v té nejsytější přítomnosti, protože ve chvílích objevů a obdivů nejde řešit nic jiného. Nic než tu krásu a lesk přítomnosti.


Krok 3 - Přidat další rozměr - slova obrazem