top of page

Můj podzimní Restart a zákulisí duše k

Veronika Pavelková pracuje se svým mužem v Institutu osobnostního tréningu. Pracují s technikou MindArt, kterou jsem si s Verčou mohla po dobu několika měsíců vyzkoušet.


Proč jsem s ní začala spolupracovat?


Jednoduše proto, že jsem vnímala, že potřebuju posun. Můj muž začal ve velkém sdílet a šířit Wim Hof metodu, z čehož jsem měla velkou radost a zároveň jsem si přála i pro sebe posunout svou seberealizaci a aktivity na novou úroveň.


"Počkej jaký se budou dít změny. To budeš koukat" říkala mi Verča a já si jen v duchu říkala "jasně, to znám, to říká každej". A nechala jsem vše plynout. Byla jsem (přiznávám) trochu skeptická.Týdny plynuly a my jsme se každé úterý s Verčou potkávaly na callu a prohrabávaly jsme se v mých aktuálních vizích, ale zejména i negativnímu nastavení, které mi bránilo je uskutečnit. Jedním z takových důležitých a zajímavých uvědomění, které jsem díky naší spolupráci objevila bylo: kolik času se v životě věnuju té negativní, temné části a kolik prostoru dostává to hezké.


Mé oblíbené rčení mého muže "pro ho*na nevidím kytičky."


Postupem času jsem začala odkládat temná přesvědčení a začly přicházet nové a nové nápady. Začala jsem odkládat háv sebekritky, který jsem si s sebou dost často nosila a pod ním jsem tvořila, sdílela, točila videa, psala jsem články. Věděla jsem o něm a doufala, že někdy zmizí, ale znáte to. Zvyk je železná košile. Zvykla jsem si, že tam ten kritický hlásek někde je a přehluší jakékoliv jiné myšlenky.


V průběhu naší spolupráce Verča a její muž zprostředkovali mému manželovi Jakubovi setkání s Jardou Duškem na téma otužování. Slovo dalo slovo a přišlo pozvání do Duše K. "Tak by bylo fajn, kdybys šla se mnou, Marti. Zazní tam tak hezky mužský a ženský náhled" podělil se můj muž jednou u večeře. Taková obyčejná otázka. Tak dávalo to smysl, to ano.


Jak se termín Duše K blížil, téma se mnou pracovalo. "Tak jak se těšíš?" zeptala se mě Verča. "To bude skvělé."


V průběhu naší spolupráce jsme se věnovaly různým tématům. Začala jsem se zase věnovat natáčení rozhovorů, protože to je to, co mě nesmírně baví. Svítit na na talenty druhých a dělit se o různé náhledy na temná období v životě člověka (nejen žen a nejen po porodu). Pevně jsem se obula do sdílení Mindfulness technik jakožto mé milované metody práce se sebou a s myslí. Dokonce jsem si otevřela svůj online kurz, kde s ženami sdílíme své automatické myšlenkové vzorce plné sebekritiky a měníme je v laskavost a přijetí.


Začala jsem ve svém životě vnímat velká kouzla

Foto: Daniel Kramer


A pak přišla ona zmiňovaná Duše K. Byla jsem nervózní, to jako jo. A zároveň jsem si říkala, že nebudu vědět jaké to bude, do té doby než se to bude dít. Takže to klidndě můžu nechat být a neřešit. A tak se taky stalo. V začátku vysílání na mě přišlo pár myšlenek typu: "tyjo Marti, co jako budeš říkat? Vždyť nejsi oficiální lektor metody." Ale vrátila jsem se v tu chvíli k praxi mindfulness a pak se to celé dělo samo a vy se můžete podívat ZDE.


A tyto momenty tak nějak nastartovaly mou novou kapitolu života, seberealizace a hlavně SEBELÁSKY.


Verče tímto moc děkuji za její RESTART a podporu, za její talenty. A zároveň přeju nám ženám mnoho laskavosti k sobě, nejen v oblasti seberealizace a podnikání, ale v životě všeobecně. Nechť se šíří vzájemná podpora a sdílení. Protože to je to, co v nelehkých časech potřebujeme a co nám v dnešní době velmi chybí.


A na závěr ještě sdílím rozhovor s Verčou, který jsme natočily na téma kvantová terapie, proč dělat upgrade naší mysli. Dotkly jsme se také tématu úniku energie a vyčerpání, což je v mateřství i při seberealizaci žen velmi časté.