Masáž plná motýlů jako elixír energie a pohody

Mám pár týdnů do porodu. Moje tělo už je nemotorné, unavené, já otrávená a nedočkavá. Představa porodu je pro mě spásou. Ačkoliv vůbec nevím, co a kdy mě vlastně čeká. Jasně, už jsem dvakrát rodila. I tak. Porod je něco tak nenaplánovatelného, že se můžu nechat jen překvapit.


Jenže právě ten fakt, že si teď nemůžu nic naplánovat, mě nejvíc žere a stresuje. Já tak ráda plánuju.


Martina Chomátová, těhotenství

Moje tělo při předporodním rituálu zažilo nevídané hýčkání, a tak mě napadlo, že bych si zasloužila ještě masáž. Znám v Praze jednu bohyni přes masáže, která sídlí na Vyšehradě a dělá i výborné těhotenské, ale výlety do Prahy už jsem se rozhodla minimalizovat. Co teď s tím?


A pak mi najednou volá pětinásobná mamka ze sousedství. Povídáme si, sdílíme. “A co takhle motýlí masáže? Dělám je. Nechtěla bys?” “No jasně!” zakřičí moje těhotenstvím proměněné tělo a domlouváme termín.


Vlastně něvím, co si pod pojmem motýlí neboli metamorfní masáž představit.


“Jedná se o masáž reflexních oblastí páteře na chodidlech, dlaních a hlavě. Klient zaujme pohodlnou pozici v polosedu. Aplikace prostřednictvím jemné stimulace reflexních zón páteře na těle uvolňuje zablokovanou energii a aktivuje samoléčebnou schopnost organizmu. Zlepšuje zdraví, aktivuje vnitřní síly, vede k vnitřní harmonii, radosti a hojnosti.”


V den termínu usedám u Sáry na křesle s výhledem na skály nad Berounkou. Dělám si pohodlí, zavírám oči a nechávám se unášet péčí “motýlích” jemných doteků.


Moje tělo se boří hlouběji do křesla a já se soustředím jen na dech, uvolňuju se a nechávám o svou tělesnou schránku pečovat. Ženský dotek je všeobecně tak jemný a blahodárný. Skrze takový dotek se uvolňují emocionální bloky a traumata a mění se negativní životní vzorce.


Jak se začínám uvolňovat, přicházejí mi do hlavy i zajímavé vhledy. Ani je nestačím všechny zachytávat, ale mám z nich velkou radost. Přichází jako obrovská vlna kreativity a ano, právě jsem v jedné z nejkreativnější fázi mého života. Vždyť tvořím další nový život. Každou sekundu.


Sára se postupně věnuje mým chodidlům, dlaním a pokožce na hlavě.


Jsem nádherně zrelaxovaná, do těla se mi vlévá radost, pohoda a klid. Hurá. Takovou kombinaci jsem za poslední dny moc nepociťovala. Po masáži si ještě chvíli hovím na křesle a povídáme si. Svěřuju se s tím, jak jsem příšerně unavená a jaká témata si tohle těhotenství pro mě připravilo. Normálně moc neholduju kávě ani jiným nabuzovačům, ale poslední dobou jsem se 2 dětmi musela udělat výjímku, abych vůbec vydržela.Od lékařů jsem dostala tip na doplnění železa. Od Sáry dostávám tip na ústní sérum Haevyl 3.1.


Už nějakou dobu jsem v úžasu, jakou moc mají homeopatika a Bachovy květové esence. Jsem moc ráda za jejich širší výskyt a že si k nim lidé nachází cestu namísto klasických chemických léků. Tohle sérum Haevyl 3.1 se dá nastříkat pod jazyk a tělo si samo harmonizuje energii. Pokud je potřeba nakopnout, nakopne, pokud je energie moc (například u hyperaktivních dětí), naopak ubere.


Je to skvělá náhrada za kávu a zelený čaj. Vitalizuje mysl a dokonce pomáhá zbavovat závislosti na antidepresivech. Skvělý objev. Kdykoliv klesám na mysli, šup a stříknu si pod jazyk. “To si budu stříkat teď furt,” napadá mě. Pravdou ale je, že se moje nastavení překlápí. S blížícím se porodem a po masáži přichází přijetí, klid a já si dopřávám odpočinek.


Nic není tak důležité jako naše pohoda a relax.

Všechny uměle vytvořené resty a stresy odkládám. Najednou nic není tak důležité jako moje pohoda, naladění na mimi a relax. Tohle motýlí hýčkání se mi líbí. Těším se zase na další. A taky mám radost z podpory žen, matek, které kolem mě jsou. Je to nádhera, když se můžeme navzájem obohacovat, inspirovat a pomáhat si. Kéž jako ženy tvoříme kruhy a sdílíme svou sílu.


Motýlí masáž

Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg
Nejnovější příspěvky
Rubriky
 • Wix Facebook page
 • Instagram App Icon
 • YouTube Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Blogger App Icon

ANDROMEDA,

ELFKA MALÁ

Laskavá kapitolka

z knihy příběhů

pro malé i velké

ke stažení ZDE

Instagram

Hravé a laskavé čtení

o všímavosti k sobě

i okolí

andromeda.png
Sledujte Play Everyday
 • Wix Facebook page
 • Instagram App Icon
 • YouTube Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Blogger App Icon

EBOOK ZDARMA

Martina Chomátová
Mou vášní je hledat ve světě (a v sobě) hravost. Sdílím své příběhy
a inspiraci na cestě z poporodních depresí ke spokojenosti. Jsem autorkou ebooku s hrou Jak rozehrát partnerství, knihy o všímavosti pro malé i velké Andromeda, elfka malá a knihy o cestě k dospělácké hravosti Vyhrála jsem depresi.
S mým mužem Jakubem pořádáme workshopy Wim Hof metody.
 

Můj příběh najdete tady.

Svoje dotazy, připomínky, tipy či referenci mi můžete poslat na info@playeveryday.cz

Díky fíky. Mějte se a smějte se :)

 

Další inspirace na:
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • YouTube Social Icon

Začarované mateřství 

aneb 6 prokletí, kterými si

z mateřství děláme galeje

Co stojí za naším

špatným pocitem?

Instagram

Mateřská na cestách