Spokojenost každý den. Jak na to?

Koukám na ten malý uzlík v svém náručí a snažím se v sobě najít jakýkoliv kousek štěstí. Všichni mi říkají, že teď mám zažívat to nejkrásnější období v životě ženy. Hledám a hledám, ale marně. Nikde nic. Při pomyšlení na štěstí nacházím v těle jen narůstající frustraci a smutek. Proč já to štěstí nezažívám? Proč já se cítím celé dny pod psa? Ukrajuju den po dni a přežívám. Nevidím světlo nikde, ani na konci tunelu. Nemůžu dýchat a začíná mi vadit i neustálé přetvářování o tom, jak se cítím.


Zažívám nejhorší období svého života. Nedokážu najít nic, co by mi přes den udělalo radost.


Jak si užívat přebalování? Kojení a rozdrásané, bolavé bradavky? Čas strávený u plotny? Hledání vhodného (a čistého) svršku na tu novou malou bytost? Jak si užívat procházky s kočárkem na ta neustále stejná místa? Čas v tichosti či breku dítěte? Nevnímám kolem sebe nic, co by mi vykouzlilo úsměv na tváři. Kde se stala chyba?


Takových chvil jsem po narození prvního dítěte prožívala nekonečno. A vůbec jsem v tom nebyla sama. Každý odbíhal od náročných témat a pocitů (možná na Facebook, publikovat svoje příspěvky o štěstí ever after). Nikdo si nechtěl kazit den jednou pokaženou mámou. Nikdo neměl kapacitu jentak být a tu pokaženou mámu obejmout.


Tehdy v těch chvilkách, kdy jsem ležela na tom nejhlubším dně, jsem se rozhodla, že takové chvíle už nikdy nechci zažívat. Rozhodla jsem se, že chci žít, objevovat svou spokojenost a užívat si života, když už mi byl dán. Vyrazila jsem na cestu, která nekončí. Stále trvá a má touha po nekonečné spokojenosti mě vede do zcela nových míst, pomáhá mi objevovat další kousky sebe sama a přijímat to, co mi tehdy přišlo naprosto nepřijatelné.


Za pět let od téhle chvíle jsem se přeskládala v základech a začala objevovat a obdivovat to stvoření, kterým jsem.


Jelikož jsem fakt boží bytost, rozhodla jsem se, že pro sebe už chci jen to nejlepší. A tím nemyslím jen nejlepší jídlo, oblečení a všechno to, co na nás valí svět marketingu. Chci pro sebe především spokojenost, ať to zrovna v tu chvíli znamená cokoliv.


Na začátku roku 2017 jsem se rozhodla, že celý můj rok naplním spokojeností. Natočila jsem o tom webinář se zajímavými ženami - Žanetou Slámovou a Martinou Mikolášovou - a vrhla jsem se na výzvu. Jak ta výzva probíhá? Každý večer si sednu a snažím se zrekapitulovat svůj den. Každý den se snažím plnit co největším množstvím mé spokojenosti, co největším množstvím chvil, kdy cítím v sobě pokoj.


Každý den ta má spokojenost vypadá jinak. Někdy třeba takhle:


23.7.2017

playeveryday.cz BeSpoko výzva 2017

Dneska jsem se procházela a přemýšlela...

- kolik energie mě stojí, když se srovnávám s někým jiným a nedovolím si vyrůst na jeho úroveň.

- kolik sil mě stojí najít někdy sama pro sebe špetku uznání, respektu a přijetí.

- kéž bych si dokázala růst jako ty stromy, bez (vnitřních) keců, nejlíp jak umim.

- kéž bych v každou chvíli uměla bejt ta nejChomátovější Martina.

- i přesto, že mám pocit, že si někdy podrážim nohy a skáču přes klády, je to ta nejhezčí cesta, co znám.

Dneska jsem si zas uvědomila, jak moc a mega jsem na sebe pyšná. To je bohatství. Jsem si jistá, že v tom nejsem sama. Bohatství dnes padalo z nebe.


Nebo takhle:


25.7.2017

Co mě baví na tom bejt Martinou Ch? Třeba to, že když se při přebalování mladšího snažim co nejrychlejc uklidit pokaděnou plínu z dosahu psa (nebudu popisovat, co by ho mohlo napadnout s ní udělat) a mezitim se do gaťat spustí vodopád. Samozřejmě s sebou pro tentokrát nemám náhradní gatě, tak otírám hovňouse, do toho se vedle plaší čtyřnožec, má amok z jinýho čtyřnožce a chce mu dát taky na zadek.


A nakonec to završíme zcela originálnim modelem, inspirovaným knihou Ema naopak (mikinu dávám jako tepláky na nohy). Tyhle speciální turecký gatě maj i rovnou díru mezi nohama. Kde se tam vzala? 😀 Volám do Milána, že i s tim psiskem to musí bejt hit příštího léta. Je to sranda s těma dětičkama a psiskama.

A co mě nebaví, ale učim se s tim žít - ten rej škodolibejch myšlenek v rámci PMS, který mě uměj pěkně zbombardovat. A kterým vrážím roubík do úst soustředěním se do svýho středu. Nebo středy?


A taky třeba takhle:


10.6.2017

To si takle dneska užíváme mateřskou, drandíme na kolobrndách, vozíme se přívozem, koupem se na biotopu...prostě užíváme život mých snů. A pak po celym dnu dojdu domů, připojim se a Andromeda má už 73% a 103000???!!!! Jako fakt? Ty krabe ja se z toho asi radostí poprdim 🌸😃👍⭐️😂👏🙏🏻😍🤡👻😻💃🙆🙋🏼 D.Ě.K.U.J.U mockrát za vše!!! To je krása.


A na stejnou cestu můžete vyrazit i vy.


Pojďte si každý večer zaznamenat třeba:

Jakou spokojenou chvilkou vás den obdaroval?

Čím jste obdarovali sami sebe?

Co vám ten den vykouzlilo úsměv na tváři?

Jak spokojenost pociťujete v těle?

Co pro vás ta vaše spokojenost znamená?

Jak můžete prožívat spokojenost každý den?

Co pro sebe můžete udělat, když se necítíte dobře?


A co vám bude odměnou? Schválně to celé otestujte. Máme za sebou už 218 dní tohoto roku, ale ještě spoustu dní našeho života před sebou. Dejte mi vědět, jaké výsledky vám výzva přinesla, podělte se o fota.


Pojďte se přidat. Šiřte vlnu spokojenosti spolu s námi. Sdílejte svůj střípek spokojeného dne na FB nebo Instagramu (ano přesně tak, jak jsem to zmiňovala na začátku) spolu s #playeveryday #stastnamama, nadpisem BeSpoko výzva a pořadí dne v roce 2017.


Cesta ke spokojenosti, jóga v mateřství, www.playeveryday.cz

Pojďte tu svou spokojenost vnímat, zkoumat, zaznamenávat, přidávat a množit. Protože čím víc spokojenosti ve vašem dni, tím spokojenější bude váš život, tím víc budete sama sebou. Čím víc spokojených lidí u nás na planetě bude, tím spokojenější bude naše celá planeta.


Pojďme ji rozehrát, pojďme ji rozskákat radostí ve vesmíru. Není to žádná věda. Spokojenosti je všude kolem až běda...

Předprodej 199Kč + 3 dárky-2.jpg
  • Wix Facebook page
  • Instagram App Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Social Icon
  • Blogger App Icon

ANDROMEDA,

ELFKA MALÁ

Laskavá kapitolka

z knihy příběhů

pro malé i velké

ke stažení ZDE

Instagram

Hravé a laskavé čtení

o všímavosti k sobě

i okolí